Пухнастому Клайду – два роки. Він мешкає у звичайній квартирі в центрі Чернівців. Має своє гніздо, збудувати яке допомогли господарі, полюбляє стрибати по шторах та ледь не в кожному закутку має схованки для горіхів.
Незвичайний подарунок – лісову білочку - чернівчанин Максим Шелудько подарував своїй дружині на день народження.
- Ми колекціонували листівки із зображеннями білочок, підгодовували їх у міському парку. Якось пожартували: може, заведемо собі вдома маленького лісового пухнастика?.. - розповідає Максим. – Після цього я дізнався, що для продажу білочок вирощують у спеціальних розплідниках. Зателефонував до одного з них у Києві і замовив дружині на день народження незвичайний живий подарунок. Передали малюка потягом у невеличкій клітці. Дружина була в захваті від такого незвичайного подарунка.
Клайд переїхав до подружжя чернівчан, коли йому був лише місяць. Малюк перші дні майже не виходив зі своєї кліточки. Годували улюбленця зі шприцу молоком. А коли зміцнів, у нього з`явився свій мішечок з горішками.
- Горіхи – основна їжа білочки. Клайд гризе їх тоді, коли хоче. А коли наїдається, обов`язково несе «запас» до схованки. Фахівці кажуть, що ці тваринки здатні запам`ятовувати до 300 місць, де заховали їжу. Я це добре помічаю, коли прибираю: горіхи вимітаю з усіх кутів, - сміється Максим Шелудько. – Наш Клайд - гурман: час від часу він полюбляє з`їсти хлібчик зі сметанкою, тонесенький шматочок сиру, яблуко чи апельсин.
Узимку пухнастик неактивний. Вранці годинку він бігає по квартирі. Потім майже весь час сидить у своєму гніздечку на вікні і спостерігає за голубами та воронами на вулиці. Спить по 16 годин на добу.
А ще саме зараз Клайд «змінює» свою одежинку: хвостик та китиці на вушках стають більш пухнастими, а шубка - сіренькою. Влітку ж тваринка стане більш рижою.
- Хоча Клайд народився у розпліднику, а живе вдома, він усе ж залишається дикою твариною – кримською лісовою білкою. Тому любить залазити якомога вище, стрибати, а коли щось не до вподоби – може вкусити, - каже господар. – Він у нас зовсім не ручний. Посидіти на руках може лише тоді, коли голодний, а у мене в рукає є горіхи.
А ще тваринка точно передбачає зміни погоди. Якщо завтра-післязавтра похолодає, випаде сніг чи дощ, Клайд завжди забивається у своє гніздечко і майже не рухається весь день.
Раз на півроку білченяті підстригають нігті, аби не заважали бігати.
- Якби він жив у парку чи лісі, то нігтями чіплявся би за деревину – і у такий спосіб легко переміщався по деревам. А вдома довгі нігті заважають Клайду бігати – його заносить на паркеті, - пояснює Максим. – Тому, як тільки ми помічаємо, що йому стає незручно пересуватися, робимо манікюр.
Як не дивно, але в домашніх умовах лісова білка живе значно довше, ніж у природі. Уся справа – у зимуванні. У лісі тваринка замерзає, тому, як правило, довше двох-трьох років не живе. А у комфортних домашніх умовах тішитиме господарів аж 10-12 років поспіль.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами