Про проблеми з системами протипожежної безпеки говорили в програмі "Суть речей" на Радіо 10, з першим заступником голови ОДА Михайлом Павлюком
Людмила Григорчук: Якщо говорити про буревій, то він пошкодував людей, обійшлося без жертв, але був ще один виклик, смертельний. Я веду про трагедію в Одесі. На Буковині маємо такі ж проблеми.
Михайло Павлюк: В Одесі непоодинокі випадки такі були, це банальна корупція, тут корупційна складова. Мають бути рішучі кроки. Я не беру собі за мету критикувати чи оцінювати обласну чи міську владу Одещини, але я точно не так би робив. З іншого боку наші проблеми, у Чернівецькій області, тісно пов’язані з елементарними недотриманнями протипожежної безпеки. Це стосується багатьох установ, комунальних установ, обласних. Ми над цим працюємо. Звичайно, після цієї трагедії, це черговий привід нагадати. І є не одне доручення керівництва ОДА і я особисто підписав доручення галузі культури. Тому що у нас так само є питання до ряду районних будинків культури, бібліотек, музеїв, щоб все було відповідно до чинного законодавства. Але згідно тих вимог, що у нас діють в Україні, зміна протипожежних правил чи умов, вона потребує коштів. Я про серйозні зміни говорю. Там, де елементарні, то, очевидно, ми про це говоримо постійно. Взагалі треба говорити про закладення суттєвого фінансування, от зараз бюджетний період, будемо про це говорити.
Нагадаємо, Вогнегасники - є, пожежна сигналізація – відсутня. Перевірка шкіл (ФОТО, ВІДЕО)
Людмила Григорчук: Але з року в рік оновлюють протипожежну безпеку? В Чернівцях говорять, що в кожній школі міста є проблеми, десь виходу для евакуації немає, автоматичної протипожежної системи немає. Як в області?
Михайло Павлюк: Тут треба говорити не тільки про формальність, а про ефективність роботи. Нагадаю, в Одесі трагедія сталася в таборі, в якому потратили величезні гроші на засоби протипожежні безпеки. А то все халтура, то все невідповідність до документації, до реальної ситуації. Тому треба говорити тут про ефективність і ми повинні про це подбати.
Людмила Григорчук: Доручення які саме є?
Михайло Павлюк: Ми слухали проблеми по декількох напрямках на колегії. Визначені терміни на усунення. Звичайно, управління культури не зможе усунути проблеми, мова йде про сотні тисяч гривень. Це нереальні суми. У нас багато людей і на воді загинуло, цього року знову 26 людей пішло. І це просто порушення елементарних правил. Ми вирішили йти у декілька етапів. Перший етап – ми звернулися до районних адміністрацій, щоб провели сертифікацію і паспортизацію тих місць, де можна купатися. Також можна говорити про порушення правил поводження на воді. Елементарно, в якому стані перебуває той, хто хоче скупатися. Ця ситуація неприйнятна. Минулого року також 26 людей загинуло на воді. А тоді, коли літо було довше, тоді було і 35, і 42. Сезон був довший і ця ситуація неприйнятна. Візьмемо будь-яку країну іншу, то такої ситуації немає там.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами