Більше сотні працівників Чернівецького студмістечка вимагали зустрічі із адміністрацією Чернівецького національного університету.
Обурило людей те, що їх спровадили у відпустку за власний рахунок, але й на роботу доводиться виходити щодня. Представники адміністрації вишу намагались усе пояснити , обіцяючи владнати проблему.
Читати ще: Крижаний душ. Студенти першого гуртожитку без гарячої води (ФОТО)
На роботу – без зарплатні. За 20 років праці в гуртожитку такого не пам’ятає вахтер Галина Перепічка. Жінка розповідає: працівникам студмістечка в адміністрації повідомили, що за липень-серпень доведеться працювати безкоштовно.
Галина Перепічка, вахтер гуртожитку: «Нам не виплачують гроші за два місяці – липень-серпень сказали. Студенти зараз відсутні, немає коштів і нам затримують. Десь сто з чимось людей. Усе студмістечко – від директора до прибиральниці.»
Обурило тутешніх працівників й те, що їх попрохали написати заяви на відпустку за власний рахунок. Але й на роботу щодня виходити теж доводиться.
Галина Перепічка, вахтер гуртожитку: Заставляють писати заяви за свій рахунок. Заднім числом з 3 по 31 липня. Працювати – так. Оскільки ми чергові – не можемо просто зачинити гуртожиток і піти.
Михайло Дарабаш, муляр студмістечка: Я тут працюю вже 40 років. Це повний безпрєдєл. Лікарняний мав бути, аванс, зарплата..нічого.
Муляри та вахтери, прибиральниці і слюсарі згуртувались на загальних зборах. Усі питання адресували адміністрації студмістечка та керівництву Чернівецького національного університету.
Микола Кирилюк, керівник студмістечка: Був тиск від мене? Не було тиску від мене. Були порушення від вас? Були. Я вам скажу, які один на один..
Керівники вишу пояснили: мінімальна зарплатня в країні - зросла, а цифра у 40 відсотків зі студентської стипендії , яку відраховують за гуртожиток – не змінилась. Тому й забракло коштів на зарплатню працівникам.
Тамара Марусик,проректор ЧНУ: Ми не пропонуємо підняти оплату, але зняти це обмеження. І якщо виникає така ситуація. Давайте порахуємо – проживання в гуртожитку -340 гривень . Коли порахувати собівартість проживання, коли щодня підвищується світло, газ. А меблі якісь закупити потрібно ,поточний ремонт зробити..
Окрім того, 460 тисяч гривень боргує Міністерство освіти та науки вишу за два роки проживання в гуртожитках студентів-пільговиків . Наразі Чернівецький університет сподівається отримати ці кошти, щоб розрахуватись із працівниками студмістечка. Відпустку за власний рахунок їм пообіцяли компенсувати матеріальною допомогою. На цьому люди розійшлись. Повіривши адміністрації, пообіцяли не зривати робочий процес і далі доглядати за гуртожитками.
Майя Гуменна, Михайло Антонюк, Інформаційне агентство АСС
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами