Двох неповнолітніх дітей із матір`ю хоче виставити на вулицю виконавча служба у Чернівцях. Суди за квартиру, де мешкає родина Гумайло, тягнуться вже 5 рік. Останній рік родина живе у страху будь-якої миті опинитись на вулиці. Допомогти матері з дітьми поки не може ані міська влада, ані громадськість.
Тетяна та Павло перелякано чекають у квартирі на прихід судових виконавців. Протягом останнього року пристави до їхньої родини навідуються вже не вперше.
Павло Гумайло: Вчителі деякі приходять підтримують, це страшно. Одного разу мені мама подзвонила, я був у школі, каже, щоб я йшов додому, бо вимагають, щоб ти тут був.
Тетяна Гумайло: Пропускаю навчання, щоб сидіти, бо вони вимагають, що ми були при всіх виселеннях.
Представники служби у справах дітей кажуть: безсилі якось змінити ситуацію. Єдине – можуть запропонувати родині тимчасове житло, адже податись їй – нікуди.
Надія Божеску, спеціаліст служби у справах дітей: Зараз виконується рішення суду, втручатись ми не маємо права, ми маємо спостерігати, щоб не чинили насильницькі дії стосовно дітей. Ми не допустимо, щоб діти залишились без даху над головою. В нас є реабілітаційний центр на Білоруській.
До останнього відвойовувати права дітей готова матір – Марія Гумайло, підтримують жінку й сусіди. Щоразу із приходом приставів, люди блокують вхід до під’їзду.
Таміла Каменецька, сусідка родини Гумайло: «Вони бояться вийти, двері відкривати, вона їх виростила тут, вона влаштувалась на двох роботах, щоб їх годувати. Вона не пиячка, не гуляща».
Орися Чоботар, сусідка: Як можна діток викинути на вулицю, чуємо, що їх нікуди давати.
Суди за квартиру, де мешкає родина Гумайло триває вже 5-ий рік. Матір неповнолітніх – Марія Гумайло за заповітом була спадкоємницею своєї родички, за якою доглядала понад 20 років. Жінка розповідає, зненацька в родички з’явились нові знайомі з новим заповітом. Суд зрештою визнав їх власниками квартири, а потім - зобов’язав виселити родину. Жінка впевнена: підписи тітки на документах – підробка.
Марія Гумайло, виселенка: Це моєї тітки підпис, от дивіться, як вони розписались, і як вона на документах підписувалась.
Нових власників люди в очі не бачили. Замість них завжди присутній адвокат.
Віталій Павлик, представник стягувача виконавчого провадження: Справа триває рік, затягується з вини стягувача, безпосередньо я не здійнснюю виконавче провадження, це роблять судові виконавці, які мають його завершити сьогодні.
Клопотання правозахисника родини, щоб судові виконавці пояснили, як і куди податись дітям та їхній матері після виселення, залишились без відповіді. Виселення не змогли зупинити й кілька нарядів патрульних та слідчі, які приїхали на виклик громадських активістів. Лише завдяки клопотанню про потребу присутності дитячого психолога судові пристави прийняли рішення виселення родини на 26 вересня. Захисники сім’ї вже подали касаційну скаргу щодо виселення до Київського суду, також – продовжують оскаржувати заповіт, сподіваючись врятувати житло для дітей та їхньої матері.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами