Починаючи з 2024 року в Чернівецькій області ускладнилась епідемічна ситуація з кору, торік зареєстровано 97 випадків кору, пише Медіа агентство АСС.
За три тижні січня 2025 року зафіксували 104 випадки кору (94 дитини, 10 дорослих). 82 хворих були госпіталізовані в заклади охорони здоров'я.
«Найвища захворюваність кором зареєстрована в Чернівецькому районі - 98 випадків. У Чернівцях хворих 25 людей. Випадки кору реєструвалися у 26 населених пунктах 17 територіальних громад області. Щоденно ми фіксуємо від 2 до 9 випадків кору. Не було поширення у Сокирянській громаді та у Берегометській. Активний спалах зараз у Великому Кучурові. Хворіли дітки з дитсадка, школярі. На щастя, це трапилось у період канікул, тому контакти були обмеженими. Інших заходів профілактики окрім щеплення – не існує. Нещеплені – незахищені», - зазначила головна державна санітарна лікарка Чернівецької області Наталія Гопко.
Зі 104 хворих – було 6 дітей віком до 1 року. Якби були захищені члени родини – дітям би не передалась хвороба, наголосили фахівці.
Плановими щепленнями проти кору у 2024 році охоплено 83% дітей віком 1 рік та 78% дітей у віці 6 років (рекомендований рівень - 95%).
Отримуйте новини в Telegram
«Зараз одна дитина перебуває у реанімації з кором, їй 10 років. Важкий перебіг зумовлений тим, що вона має важке фонове захворювання. Зауважте, що й після одужання дитина матиме дефіцит здоров’я. Часто факт щеплення є записаний лише у книжці, а в реальності його не проводили. Це відповідальність батьків. Вірусу довідку не покажете. Ліжкофонду в області достатньо, щеплення безкоштовні, вакцини достатньо», - сказала заступниця директорки департаменту охорони здоров’я Марія Поліщук.
Щеплення повинні проводитися по досягненню дітей 12 місяців (перше щеплення) та 6 років (друге щеплення). Пропуск або відтермінування отримання будь-якої дози вакцини проти кору підвищує ризик зараження та серйозного перебігу хвороби.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами