Рукоділлям Галина Гнатюк почала займатися ще у школі. Тоді ходила до гуртка, у якому навчилася і вишивати, і в`язати гачком, і плести макраме. Проте знову до вишивки жінка повернулася вже у старшому віці – під час декретної відпустки.
- Рік тому у соцмережі я побачила дуже гарний набір мікровишивки. Раніше ніколи не працювала у цій техніці, тому дуже захотілося спробувати. Коли мені прийшло моє замовлення, з подивом зрозуміла: щоб вишити таку крихітну квітку потрібна лупа! – розповіла Інформаційному агентству АСС майстриня. – Першу прикрасу дійсно вишивала під лупою. А потім навчилася шити без неї. Найкращий час для цього – з 13:00 до 14:30. І денного світла достатньо, і синочок лягає спати. Тож я маю можливість повністю сконцентруватися на вишивці.
Власне вишивкою не обмежилося. Для того, аби скріпити крихітні деталі гарнітури сережок, Галині знадобився справжній міні-набір столяра: плоскогубці, затискачі, спеціальний клей і викрутка. Із цим допоміг чоловік. Тож нині у жінки все завжди під рукою. А буває таке, що для завершення прикраси бракує маленької деталі, яку в магазині знайти не вдається. Тоді майстриня шукає її серед підручних матеріалів.
Читайте ще: Аксесуари для весілля: поради для наречених
- Одного разу ніяк не могла вигадати, яким має бути ланцюжок для нової підвіски. Ані шовкова стрічка, ані каучуковий канатик не підходили. Тоді я вирішила зробити його власноруч: з ниток сплела «колосок» - і тепер із задоволення ношу це намисто, - розповідає Галина Гнатюк. – А якось маленький «кабашон» для браслету вишукувала серед баночок омивача для скла, пластикової пляшки і, зрештою, зупинилася на шматочку картонної коробки від печива.
Нині у колекції Галини Гнатюк – понад 20 власноруч створених прикрас. На виготовлення однієї зазвичай іде від 2-х днів до 1,5 місяці. Усе залежить від складності орнаменту і натхнення.
Вам буде цікаво: Топ-5 міфів про українську вишиванку
- Я точно знаю, що не можна братися за рукоділля у поганому настрої чи просто коли немає бажання. Краще - перечекати. Ідеї, як правило, приходять несподівано. І тоді обов`язково робота вдасться, - каже Галина.
Нині майстриня працює одразу над кількома виробами. А в планах – створити вишукані чоловічі прикраси – запонки.
Ольга КАМСЬКА, ІА «АСС»
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами