Значні пориви вітру, а в Карпатах і буреві знищили 300 га лісу обсягом деревини 18 тис. куб. м у лісових угіддях 5 лісництв Берегометського лісомисливського господарства: Берегометського, Лопушнянського, Славецького, Долішньо-Шепітського та Фальківського.
На Буковині за останні 20 років вітровалами і буреломами було охоплено площу у 150 тис. га, в тому числі суцільними вітровалами - близько 3 тис. га, інформують у прес-службі Берегометського ДЛМГ
Найчастіше вітровали спостерігаються у смерекових лісостанах. Така ситуація пояснюється біологічними особливостями смереки, зокрема особливістю будови її поверхневих коренів: уже на відстані до 2 см від стовбура товщина кореня зменшується у 3-4 рази, він розгалужується на велику кількість якірних коренів невеликої товщини.
Передбачити стихію, зменшити масштаби та збитки від неї практично неможливо. На підприємстві зараз складають відповідні акти та за результатами обстеження будуть прийняті рішення щодо проведення вибіркових чи суцільних санітарних рубок. Згідно матеріалів лісопатологічного обстеження погоджуються переліки заходів з поліпшення санітарного стану лісів.
«Коли будуть оформлені всі належні документи, то постраждалі від буревію ділянки пустимо у розробку, – каже начальник лісового відділу підприємства Ярослав Лазоряк. – Це треба зробити якнайшвидше, оскільки деревина втрачає товарні якості. На деревах багато зламів, вони повалені, тому важко буде проводити такі роботи. На ділянках, де лісові насадження знищені повністю, будуть створені нові лісові культури».
Читати ще: В Україні очікується погіршення погодних умов 8-9 лютого
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами