Навчання українському мистецтву із збереженням найдавніших народних традицій – так уже понад століття працює Вижницький коледж прикладного мистецтва імені Василя Шкрібляка. Цьогоріч він відсвяткував своє 110-річчя.
Випускниця коледжу Галина Бойко показує основи ткацтва. Усе дівчина робить руками. Цьому вона навчилась у Вижницькому коледжі. Після закінчення навчання вона і далі тче пояси та килими. Дизайну середовища у коледжі навчався Вадим. Каже, коледж допоміг йому знайти себе.
Вадим Перетятко, випускник коледжу: «Ти відчуваєш, як ти починаєш рости. І саме головне, що воно запам’ятовується в твому житті. Викладачі дуже цікаві в нас люди, творчі. Вони мають до кожного різний підхід і зокрема цікавий. Мені дуже подобається, що вони бачать в студентах ту іскру таланту і надалі запалюють, розвивають».
Навчають у коледжі художній вишивці, ткацтву, обробці дерева та металу, ковальству та дизайну середовища, а також викладанню образотворчого мистецтва. Викладачі коледжу шанують українське мистецтво, а тому постійно популяризують народні традиції.
Тетяна Ямницька, викладач коледжу: «Якщо взяти західну Європу, то в дуже багатьох країнах традиційне народне мистецтво на сьогодні є уже втраченим. Його немає. А у нас це народне мистецтво, воно дійсно іще живе. Воно існує, хоч дуже важко доводиться виживати в сучасних умовах такого глобалізованого світу. Це не просто ремесло, це ще й наша духовність, це наша історія, це наш спадок, який входить в наше сьогодення»
Розпочав свою роботу коледж ще у 1905 році. Заснували його троє видатних митців: різьбярів Василя Шкрібляка і Василя Девдюка та столяра Марка Мегединюка. З того часу кожне покоління намагається зберегти цю справу.
Роман Гаврилюк, директор коледжу: «Вижницький коледж є одним із тих 4 навчальних закладів мистецьких, які, дотримуючись народних традицій, розвивають культуру всієї України. Наші доробки, наші напрацювання, наші інтерпретації, наші вироби ручного характеру, вони мають велике поцінування у широкого кола глядачів. не тільки в мистецькому, а й ширшому колі. Саме тому це є унікально. Унікально для народу, унікально для нації, унікально для країни».
Відзначити 110-річчя коледжу приїхала праправнучка Василя Шкрібляка. Жінка із дитинства знала, що займатиметься лише народним ремеслом – ткацтвом. Так вона продовжує творчу діяльність свого роду.
Олена Прокоп’юк-Шкрібляк, гість свята: «Я присвятила своє життя напевно цьому, щоби на нашій листочок той зеленів. І щоби це дерево родинне не засохло. Юрію Шкрібляку через 8
років було би 200 років. Так що історія Шкрібляків 200 років, ну, може трохи і багато, але воно буде жити більше».
Щороку у Вижицький коледж прикладного мистецтва імені Василя Шкрібляка приїжджають на навчання близько 300 студентів із різних куточків держави, щоб зробити свій вклад у творення української культури.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами