Водіям - порушникам тепер непереливки: 30 камер відеоспостереження встановили у Чернівцях. вони сучасні з системою інтелект, це дасть змогу бачити не лише номери порушників, а й їхні обличчя. Завдяки нововведенню, запевняють чиновників, виявлятимуть не лише водіїв-порушників, а й крадіїв гравію і засмічують місто.
Журналістам демонструють відео із камери спостереження: ось тут паркувати авто не можна, але таксист таку вимогу ігнорує. Проте відтепер водіїв - порушників у Чернівцях меншатиме - у місті встановили 30 камер спостереження.
Олексій Каспрук, чернівецький міський голова: «Саме головне, що це є дуже великий крок у майбутній реформі поліції, створення муніципальної поліції, коли ми зможемо оперативно реагувати на ті чи інші проблеми, які виникають на вулицях нашого міста».
Відеокамери вирішили встановити там, де найбільша аварійність і скупчення людей. Відеомоніторингова система безпеки дорожнього руху запрацювала у Чернівцях завдяки проекту, який запровадили одразу в трьох країнах: Румунії, Республіці Молдова та Україні. Сума гранту, отримана Чернівецькою міською радою від ЄС – 50 тисяч 800 євро, місто ще виділило 10 % від цієї суми. Окрім того реалізатори проекту ще й провели дослідження.
Тетяна Лебухорська, менеджер проекту: «Чернівці – місто, в якому рівень автомобілізації один з найвищих в Україні він становить близько 2-сот автомобілів на 1 тисячу мешканців. Звичайно – це не європейський показник, де 4-ста і більше, але серед українських показників ми є одним з лідерів».
Поцікавились партнери проекту і думками водіїв, що саме стає причиною аварій. Вживання алкоголю, недосвідченість водіїв, а ще, кажуть, нерідко ДТП трапляються, коли водій автівки стомлений.
Тетяна Лебухорська, менеджер проекту: «Але найбільшу кількість голосів – порушення правил дорожнього руху, зумовлена безкарністю водіїв. Необов’язковою відповідальністю за порушення правил дорожнього руху. Незадовільною роботою ДАІ і в принципі такі фрази: «Права купили, їздити не купили, дуже часто спостерігались у відповідях наших водіїв».
30 камер відеоспостереження, сподіваються чиновники, допоможуть бути чемними не лише водіям. Відеомоніторингова система фіксуватиме й тих, хто вивозить гравій та забруднює місто – і завдяки беззаперечним доказам – фотофіксації – боротися ще й з такими порушниками буде легше, запевняють чиновники.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами