Про це заявив журналістові champion.com.ua генеральний директор команди Ігор Наболотний.
- У нас де-факто відсутній президент клубу. Він є тільки юридично, але ніякої участі у житті клубу він не бере. Останні півтора року ми фінансуємося виключно з міського та обласного бюджетів. І поки ми не знаємо, чи буде у нас фінансова підтримка наступного року. Якщо фінансування не отримаємо, то взимку клуб из 60—річною історією припинить своє існування, – сказав Наболотний.
Про передчасність заяви гендиректора ФСК «Буковина » говорить керівник управління фізичної культури та спорту Чернівецької ОДА Богдан Вітовський.
- Наперед так говорити зарано. Ніхто не сказав, що не підтримуватиме клуб. Основні гроші ідуть від міста, 800 тисяч гривень виділено на клуб від області. Потреб клубу не знає достеменно ніхто. Усе залежить від завдань, які вони ставлять перед собою. Мінімальні потреби ФСК «Буковина» фінансово забезпечені до кінця цього року, - зазначив чиновник.
Сьогодні, 23 жовтня, гендиректор футбольного клубу зустрівся із секретарем міської ради.
Читати ще: Квест у Чернівцях - знайдіть конверт з квитками на футбол
- Бачення таке, що за 4 роки довели не тільки місто в цілому, а й занедбали футбольний клуб, - каже Василь Продан, секретар Чернівецької міської ради.
Зі слів Ігоря Наболотного, він отримав обіцянку від міської влади щодо подальшого фінансування клубу, команду не залишать напризволяще.
Щоправда, фінансування від міста та області дозволяє виживати клубу, але не дає змоги розвиватись, каже його гендиректор.
Цього року з міського бюджету на ФСК «Буковина» було виділено 2 мільйони 140 тисяч гривень. Від області – 800 тисяч гривень. 3 мільйони – це бюджет виживання. Фінансування інших футбольних команд другої ліги – понад 5 мільйонів гривень на рік, зазначає Ігор Наболотний.
- Якщо місцевому бізнесу не цікаво інвестувати кошти у футбол, команда не зможе існувати та розвиватись. Кошти, які нам виділяють, дозволяють просто дотягнути до завершення сезону. Якщо дійсно розвивати команду, потрібно збільшувати бюджет, що дасть можливість задіювати сильних гравців і розробляти менеджмент клубу. На розвиток коштів в нас немає, тому ми й перебуваємо у режимі «виживання».
Уболівальники ФСК «Буковина» продовжують вірити та підтримувати футбольний клуб, незалежно від його результатів.
- Подібні "страшилки" про те, що команда припинить своє існування ми вже чуємо далеко не перший раз. Потім якісь гроші виділяються з міського та обласного бюджетів, влада просить деяких бізнесменів хоч якось допомогти команді. І команда хоч якось грає у силу своїх можливостей. Але гроші швидко закінчуються, і історія повторюється, - зазначив Захар Подкидишев, вболівальник ФСК «Буковина».. - І все це нагадує якісь підтримуючі життя ін’єкції для смертельно хворої людини. Можливо, варто, щоби Буковина зникла на рік-два, аби місцеві бізнесмени та влада зрозуміли, що професійна команда краю потрібна і більш відповідально ставилися до футболу.
До того ж, клубу потрібен професійний менеджмент, який розбирається у футболі і вміє на ньому заробляти. За Буковину я вболіваю завжди, як би вона не грала.
Проблеми клубу здебільшого через відсутність інвестора, вважає інший вболівальник ФСК "Буковина" Олександр.
- Будуть гроші - буде відповідна гра. Можливо, варто змінити формат назви клубу - із громадської організації на комунальну установу, щоби міська влада могла підтримувати команду, - вважає вболівальник. - Справжні вболівальники в ФСК "Буковина" залишаться і в скрутний для неї час. Ідея припинення діяльності - неприпустима, особливо, коли "Буковині" виповнюється 60 років.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами