На приватизації приміщення на 110 квадратних метри по вулиці Небесно Сотні, 12 усі мешканці Чернівців втратили більше 7 мільйонів гривень За цим фактом керівництво нинішньої міськради звернулося до правоохоронців, щоб ті перевірили діяльність їхніх попередників.
Зокрема, про схему із так званими «невід'ємними поліпшеннями» на своїй сторінці у Фейсбуці розповів заступник Чернівецького міського голови Євген Маховіков, пише ІА АСС.
Він зазначив, що раніше частину цього приміщення тривалий час орендувало ПАТ «Укртелеком» для розміщення АТС.
«А в травні 2019 р. частина приміщення з дозволу Департаменту розвитку була здана в суборенду ФОП Д, і далі події почали розвиватися за відомим вже сценарієм:
- червень 2019 р. - п. Д підписує акт приймання-передачі, де зазначено, що приміщення знаходиться в задовільному стані і не потребує капітального ремонту;
- грудень 2019 р. – п.Д подає заяву про те, що вже вкрай необхідні ремонтні роботи у вигляді невід’ємних поліпшень (заміна вікон, дверей, знесення перегородок);
- січень 2020 р. – Листом Департамент розвитку за підписом директора цього департаменту п. Гавриша повідомляє про те, що він «принципово не заперечує проти проведення ремонтних робіт….», - йдеться у дописі посадовця.
Він зазначає, що згідно Положення про порядок надання згоди на невід’ємні поліпшення є чітко прописані процедури - комісія, висновки про доцільність робіт, підготовка кошторису, рекомендації та висновки для Виконкому. І лише на засіданні Виконкому колегіально приймається рішення про надання дозволу чи про відмову.
Наші новини є у Facebook
За словами Євгена Маховікова саме документ із департаменту розвитку став ключовим у подальшому судовому позові, яким орендар вимагав дозволити йому приватизувати це приміщення. І в серпні 2020 року рішенням Шевченківського райсуду орендарю дозволили приватизувати вже перероблене ним приміщення за один мільйон 164 тисячі 590 гривень. Апеляцію тоді міськрада не подавала.
Читайте також всі новини Чернівців.
Натомість, інша частина того ж приміщення на 217 квадратних метри виставлялася на аукціон за 17 мільйонів гривень, а переможець дав 35 мільйонів, хоча оскаржує протокол аукціону у суді.
«Отже, якщо не брати до уваги ставку переможця, а оперувати реальними ставками в 17 млн.грн. за 217,6 кв.м. в цьому ж приміщенні, то вартість 109,9 кв м. за ринком – це понад 8,5 млн.грн. А отримано 1,16 млн.грн. Різниця в понад 7,3 млн.грн», - додав Євген Маховіков.
Цього тижня за цим фактом Чернівецька міська рада за підписом мера подала заяву про вчинення кримінального правопорушення.
Наступна історія з циклу «Комунальна нерухомість міста Чернівці» поки що не закінчена. Чому – зазначу у кінці допису....
Опубліковано Євгенієм Маховіковим Пʼятниця, 19 березня 2021 р.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами