Михайло Павлюк, переможець конкурсу на посаду першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації зустрівся з журналістами Інформаційного агентства АСС і не лише розповів про свої враження від конкурсу, але й пояснив , чому вирішив змінити місце роботи та що чекає від нової посади.
Нагадаємо, першим заступником голови ОДА буде Михайло Павлюк. Заступником - Василь Гостюк
- Пане Михайле, вас офіційно назвали переможцем конкурсу на посаду першого заступника голови Чернівецької облдержадміністрації. Ви успішно пройшли три етапи цього змагання, значить активно готувалися до нього.
Я пішов на конкурс з відчуттям певного обов’язку, уважно вивчивши умови і ретельно все обдумавши. Останні роки моєї роботи були так чи інакше присвячені проектам, пов’язаних з розвитком та збільшенням привабливості нашої області. Чесно кажучи, для мене – це найвища цінність : бути корисним нашій громаді, мати можливість допомогти вирішити ту чи іншу проблему. Найголовніше, що у нас на Буковині є люди, які можуть і хочуть працювати для блага нашої області. Чому б їх не об’єднати їх і не спробувати реалізувати хороші ідеї разом?
- Конкурс був складний?
Всі етапи конкурсу для мене були цікаві. Переший етап стосувався знання законодавства і чинних кодексів. А от другий етап, який був спрямований на аналітику, на нестандартне мислення, пов’язане з якоюсь конфліктною ситуацію, переконав мене, що я на правильному шляху, адже інтереси громади, пошук можливості щодо їх захисту у партнерстві з місцевим самоврядуванням для мене першочергове.
Третій, останній етап передбачав знання державної мови, володіння комп’ютером. Мені цей етап, як молодій людині видався не важкий. Співбесіда пройшла також добре, я поділився своїм баченням щодо децентралізації, інвестицій, проблем спілкування між інститутами влади та інформаційно-роз’яснювальною роботою. Отримав результат. Результат для мене приємний, адже дозволяє говорити про перше місце.
- Саме ваш молодий вік, який був виграшним у проходженні третього етапу, часто називають занадто юним для такої посади. Чи готові ви до того, що ви працюватимете з людьми з іншої епохи, з іншим баченням?
Я був одним з наймолодших кандидатів політичних наук, я захистився у 25 років. Я працював на кафедрі ЧНУ, був двічі депутатом місцевої ради, де були набагато старші люди. Я вважаю, що комунікувати і будувати - це прерогатива людей, які націлені на результат, не зважаючи на вік. Я завжди концентрувався на тому, як зробити профіцит як для якоїсь галузі загалом, так і для окремих проектів. Я хочу знайти можливість забезпечити цей профіцит. Це те, що об’єднує мене з багатьма людьми в нашій області. Я буду їх шукати і я впевнений, що такий вік – це гарна можливість знайти однодумців, які живуть у Чернівцях, які бачать проблеми зсередини готові їх вирішувати.
Чи допомагав вам батько, який працював на посаді першого заступника голови ОДА, готуватися до конкурсу?
Мої батьки зараз живуть у Києві, але у всьому мене підтримують, і у цій справі зокрема. Батько, як державний службовець третього рангу, з розумінням поставився до мого бажання піти на державну службу.
Чим займалися останній рік?
Я долучився до декількох проектів, пов’язаних з альтернативною енергетикою. Очолив підприємство, пов’язане з плануванням та у перспективі будівництвом об’єктів сонячної енергетики у нашій області. Я вважаю, що це наше майбутнє. Окрім цього я продовжував брати участь у громадському житті краю. Зокрема, організовував конкурс читців поезії, підтримував день української вишиванки, вів наукові проекти, які тривають в університеті імені Ю.Федьковича, де я працюю доцентом кафедри міжнародних відносин.
Політичні вподобання ваші не створять проблем у співпраці в ОДА?
Одна з причин подання на конкурс – це підтримка реалізації реформ, впроваджених на законодавчому рівні. Всі, хто буде думати про підтримку реформ, всі, хто буде працювати на благо буковинців, з усіма буду працювати. А в плані політиканства, з’ясовування стосунків – то з цим працювати не маю часу. З такими питаннями – не в мої двері.
Довідка: Михайло Вікторович Павлюк народився у 1984 р. у Чернівцях. Закінчив Чернівецьку гімназію № 4 . Має дві вищі освіти: магістр міжнародних відносин, перекладач, спеціальність «Країнознавство», магістр права.
Захистив кандидатську дисертацію.
Трудову діяльність розпочав у 2006 р. з посади фахівця відділу міжнародних зв'язків, пізніше асистента кафедри міжнародних відносин. У 2007 р. стажувався у Гарвардській літній школі (Масачусетс, США). Зараз доцент кафедри міжнародних відносин ЧНУ, директор ТОВ "Буковина Солар 1".
Займається громадською роботою: є членом редколегій журналів «Буковинський вісник державної служби та місцевого самоврядування» та наукового вісника Інституту політичних і геополітичних досліджень. Експерт лекторської групи науковців з питань співпраці Україна-ЄС та Україна-НАТО.
Депутат Шевченківської районної у м. Чернівці ради V скликання та Чернівецької обласної ради VI скликання. Співзасновник щорічної міжнародної науково-практичної конференції молодих вчених "Актуальні проблеми зовнішньої політики України".
Співзасновник Всесвітнього дня вишиванки. Вільно володіє англійською та чеською мовами.
Одружений, виховує двох синів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами