Наразі відбувся тільки перший етап конкурсу, розповіла у коментарі ІА АСС Наталія Хілько, головна архітекторка міста.
«Надалі за цими результатами ми звернемося до переможців для складення кошторису, а тоді будемо звертатися до депутатів, щоб виділили кошти на робочий проект», - розповіла Наталія Хілько.
Вона зазначила, що конкурс проводився для того, щоб визначити недоліки площі та напрямок, у якому слід рухатися далі. І проведення цього конкурсу та визначення кращої проектної пропозиції ще не означає, що Центральну площу Чернівців видозмінять саме так, як це бачать автори.
За результатами засідання журі, перше місце в архітектурному бліц-конкурсі посіла проектна пропозиція під девізом 010217 авторського колективу у складі: Н. Грицаєвої, О. Кишлярук.
Разом з тим, Наталія Хілько зауважила, що залишати Центральну площу міста у такому вигляді, який вона має зараз, недоцільно.
«Навіть замінити там плитку буде коштувати декілька мільйонів гривень. Тобто ми можемо витратити декілька мільйонів просто на заміну покриття, яке не вирішує ряд містобудівних проблем, таких як, до прикладу, паркування транспорту, пішохідної доступності, появу там елементів доступності, а можемо видозмінити площу. Однак цей конкурс не означає, що вже завтра ми приступаємо до реалізації І місця чи ІІ, чи ІІІ», - наголошує головна архітекторка.
Наталія Хілько розповіла, що до кожної проектної роботи були зауваження та вказані недоліки. Це є у протоколі журі.
«Якщо б надалі працювали, то треба по-новому складати завдання на проектування, але це означає, що ми маємо якихось авторів, з якими можна працювати далі. Наприклад, якщо запитати кожного мешканця міста: вам подобається площа? Я впевнена, що багато скажуть, що подобається. А якщо запитати, чи вони проводять час на площі, то впевнена, що скажуть «ні». Тому що сидіти на лавочках і дивитися, як їдуть машини, ну повірте мені, це не основна функція площі. Так само незручно, вийшовши з вулиці Кобилянської, обходити припарковані авто. І завдання архітекторів – знайти компромісні рішення, що змінювати.
Рішення не може прийняти ні міський голова, ні депутати. Вони повинні мати аргументацію, аналіз. А працівників, які можуть зробити аналіз, у міській раді немає. Конкурсанти ж можуть фантазувати, аналізувати, вигадувати, пропонувати. А фахове журі повинно з ось цих фантазій вибрати найбільш вдалу і далі її можна розвивати. Можна оголошувати ще 25 конкурсів і вже враховувати ті проблеми, які, наприклад, виявили у першому», - пояснила Наталія Хілько.
Перед учасниками архітектурного конкурсу стояло завдання надати пропозицію щодо стіни, яка знаходиться позаду пам’ятника Тарасу Шевченку. Рішення не було знайдене у жодній із проектних пропозицій.
Читайте наші новини в Instagram
Усього на конкурсі представили 7 робіт. Над кожною проектною пропозицією працював колектив учасників. У кожній команді має бути хоча б один сертифікований архітектор.
«У даному випадку за невеликі кошти ми отримали колосальну якісну аналітичну роботу, - каже Наталія Хілько - Найбільше, що мені сподобалося у пропозиції, якій віддали І місце – це площа квадратів. На Центральній площі є великий перепад рельєфу і через це частина площі не використовується людьми. А площа призначена для масового перебування людей. В першій роботі була цікава ідея, вони промоніторили всі фасади навколо площі, їхню структуру і в них вийшов квадрат. Тобто їхня концепція, яку журі зрозуміло з пояснюючої записки, з цих креслень, передбачає, що фасад плавно перетікає у площину. Концепція була цікава, тому що ті місця, які зараз взагалі не використовуються, можна трансформувати під громадські зони».
«Однак моє зауваження у даному випадку було у тому, що ці квадрати не можуть бути не інклюзивними, - продовжує головна архітекторка - Якщо б ми, наприклад, визначилися з такою трансформацією - плавний перехід з верхньої частини до нижньої, то там, де перепади рельєфу, можна застосувати концепцію, яку запропонували переможці, - градації.
Ніхто не забере з площі стелу пам`яті загиблих Героїв, але ця структура дасть нам можливість ці фотографії зберегти і зробити їх елементом площі.
Журі побачили у переможному варіанті багато позитивних ідей, з якими можна далі працювати».
Наталія Хілько каже, що абсолютно всі архітектори готові до конструктивної бесіди.
Читайте також: У господарському дворику ЧНУ створять туристичну інфраструктуру
Друге місце в архітектурному бліц-конкурсі посіла проектна пропозиція під девізом 000042 авторського колективу у складі: Б. Курніцький, В. Стрільчук, А. Боднар, У. Данилюк, Ю. Гаврилюк, Д. Олексюк, М. Цвильов;
Третє місце віддали роботі під девізом 501812 авторського колективу у складі: В. Стрільчук, В. Головещенко, М. Школьніков.
Фото: сайт Чернівецької міськради
Від редакції:
Підтримайте якісну журналістику!
Інформаційне агентство АСС - це незалежна медійна платформа, яка працює об`єктивно, оперативно та точно. Вже 5 років ми подаємо нашим читачам лише якісні та перевірені новини. Втім, через кризу та карантин, наші рекламні доходи відчутно зменшились! Відтепер ви можете допомогти нам не лише лайком чи репостом, а й донатом.
Кожен донат - ваша підтримка нашої роботи!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами