Про це йдеться в рекомендаціях ДСНС в Чернівцях опублікованих на сайті управління.
1. Якщо маєте авто - негайно забирайтеся в нього, машина має спеціальний захист від блискавки. Єдине що – приберіть антену.
2. Якщо ви в лісі – заберіться під великі кущі, скажімо, в малинник, або якщо немає - в гущину середніх за висотою дерев, найкраще – під середнього віку бук чи березу. Можна також під клен, липу чи ліщину, горіх. Найгірший вибір – дуб, сосна, ялина, тополя. Саме в ці дерева найчастіше влучає блискавка.
3. У жодному разі – НЕ ховайтеся під поодиноким деревом. Поодиноке означає не лише конкретно одне, а й 3-4 розкидані в радіусі 50 метрів від вас.
4. Обдивиться, чи нема навколо побитих і погорілих дерев – блискавка це не бомба, вона дійсно любить бити в одне й те саме місце, адже відповідно до фізики шукає найменший супротив. Пам'ятайте, що людина частіше травмується не так від прямого влучання блискавки, як від падіння уражених нею предметів, зокрема дерев.
5. Миттєво виключить всі свої мобільники, ноутбуки й решту електроніки – це означає, не вимкнути звук, а повністю вимкнути апарат.
6. Обдивитися навколо, щоб на відстані 30 метрів од вас не було жодних великих металевих речей, зокрема – мангалу, велосипеду, мопеду…
7. Якщо ви знаходитися в приміщенні: негайно зачиніть усі двері, вікна і відійдіть подалі від них, також тримайтеся на відстані від електроприладів, труб, узагалі будь-якого металевого начиння; не користуйтеся водогоном, у жодному разі не слід митися у ваннах; утримайтеся дзвонити по телефону, при великій потребі робіть це швидко одразу ж опісля чергового грозового розряду.
Читайте також: На Буковині дві будівлі загорілися через блискавку.
1. Не ховайтеся у невеликих спорудах, наметах, під поодинокими деревами – краще сховатися у будь-якому заглибленні;
2. Бігти до сховища слід нешвидко і злегка пригнувшись;
3. Не лягайте на землю – сядьте, трохи схиливши голову;
4. Вимкніть мобільний телефон;
5. Складіть парасолю;
6. Якщо гроза застала вас у човні на водоймі, найбезпечніше вибратися з води на берег; якщо це неможливо, то намагайтеся сидіти в човні нерухомо, витягнувши весла, а вплав слід добиратися повільно, не розмахуючи руками.
Щорічно планета Земля отримує близько 1,5 мільярдів ударів блискавок. Від блискавок щорічно гинуть десятки тисяч людей, а матеріальний збиток, від них, оцінюється понад 1 млрд. дол. США. Час від часу виникають великі техногенні катастрофи "спровоковані" блискавкою. Рятувальник закликають, бути обережними та дотримуватись правил безпеки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами