У Чернівецькому міжнародному аеропорту працює орнітологічна служба «Wild Life Control», пише ІА АСС. Їхня основна мета – зробити кожен зліт та посадку максимально безпечними, і щоб жодні сторонні предмети чи істоти не могли зашкодити безперебійній роботі усіх агрегатів судна.
Новини ІА АСС є у Viber
«Птахи літають скрізь і завжди, їм не поясниш, що сідає літак. Горобці, ластівки, шпаки літають зграями. Це небезпечне явище. Якщо кілька особин потрапить у двигун – буде біда. Із 2012 року на нашому летовищі зафіксовано 6 зіткнень. Це були лелеки, голуби, лисиця, кіпчик (така пташка), собака і заєць у 2019 році», - розповідає Анна Зебачінська, інженерка з авіаційної орнітології «Міжнародного аеропорту «Чернівці» імені Леоніда Каденюка».
Все залежить від швидкості, адже після горобця може залишитись вм’ятина, від більшої особини – навіть пробоїна, каже спеціалістка.
Для відлякування птахів використовують кілька видів устаткування. Пропанові пушки (раптовий вихлоп газу чути на відстані до 1 км), біоакустичні установки (імітація тривожних криків різних видів птах, які попереджають про небезпеку), стартові пістолети (постріли теж лякають непроханих гостей).
«Ми їздимо по полосі перед кожним вильотом чи приземленням. З нашої автівки лунає звук ворон та чайок. До речі, ворони найрозумніші. Вони ніколи не втрапляють у літак. Певне, розуміють. Коли птахи довкола чують ці тривожні сигнали, то самі розлітаються. Пропанові пушки – мобільні. Їх час від часу ставлять у різні точки, аби звірі не звикали до відлякувачів», - Анна Зебачінська.
Читати: Впливовий АССпект: Ігор Крохмаль - про аеропорт, сміття і громадський транспорт (ВІДЕО)
За словами фахівців, трава на летовищі теж повинна мати відповідну висоту: 20-30 см. Бо у високій траві полюбляють гніздитися куріпки – тому їм не варто створювати хороші умови. А якщо трава нижча: прилетять лелеки і будуть шукати жаб та мишей на полі.
У великих аеропортах орнітологічна служби має вольєри із навченими хижими птахами. Їхня функція - кружляти над летовищем та розганяти інших птахів.
І хоча у більшості випадків зіткнення літаків із звірами не завершується пошкодженням судна, все ж це забирає час на додаткову перевірку борту, збиваються графіки. Втім, не варто і недооцінювати небезпеки. Адже є факти, коли після потрапляння у крило чи двигун птаха – система повністю виходила з ладу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами