Для нормальної життєдіяльності риб, що мешкають у водоймах Чернівецької області, повинні бути сприятливі природні умови. Риба мігрує до зимувальних ям. Від якості підготовки до зимового періоду залежить відсоток виходу біоресурсів навесні, - інформує пресслужба Чернівецької ОДА.
Насамперед, в даний період слід спостерігати за поведінкою риби. Щоденно вимірювати температуру води, перевіряти стан газового режиму, визначати вміст кисню й вільної вуглекислоти. При нормальній поведінці біоресурсів необхідно проводити такі заходи один раз на 10 днів, при утворенні льодового покриву – один раз на 5 днів, при ненормальній поведінці та появі загиблої риби – тричі на день. Один раз в місяць потрібно робити повний аналіз води.
Читати: Двоє чоловіків незаконно виловили з Дністра 60 кілограмів риби
Найпоширенішим та найпростішим методом запобігання явищ задухи є прорубування ополонок та встановлення в них гілля та очерету для забезпечення проходження у водойму атмосферного кисню.
При виникненні явищ задухи першими в ополонках з’являються водні комахи, а за ними підпливають найбільш вимогливі до вмісту розчиненого у воді кисню риби: судаки, окуні, йоржі, далі – плітки, лящі, коропи, останніми – карасі та лини.
В цей час потрібно негайно проводити аерацію води. Для цього використовують підвісні мотори. Перемішування води з повітрям збагачує її киснем. Аерацію води проводять також за допомогою мотопомп, відкачуючи її на лід, з метою подальшого стоку в ополонку.
У разі виявленні порушень природоохоронного законодавства чи явищ задухи риби — одразу телефонуйте до Чернівецького рибоохоронного патруля за телефонної «гарячої лінії»: (066) 067-38-69.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами