Учень Чернівецького ліцею №1 Максим Григорчук став срібним призером конкурсу молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України»
Національний центр «Мала академія наук України» вже всьоме провів виставку-конкурс молодіжних інноваційних проектів «Майбутнє України».
Роботи учасників розподілені за сімома номінаціями: «Електроніка та приладобудування», «Матеріалознавство та перспективні технології», «Інформаційно-телекомунікаційні системи та технології», «Екологія та ресурсозбереження», «Роботехніка та роботехнічні системи», «Машинобудування» і «Технічна творчість та винахідництво». Деякі розробки можуть уже практично впроваджуватися у різних галузях науки і техніки.
Вам буде цікаво: "Інтелект є, мізки є, треба лиш трохи підтримки, фінансової, тоді наука буде перспективною" - П.Пшенічка
Уже другий рік поспіль партнером і спонсором виставки-конкурсу є АТ «Укрексімбанк», який вручає переможцям та призерам гранти на підтримку їхньої наукової діяльності. Цьогоріч загальний фонд грошових виплат становить понад 114 тисяч гривень.
Оцінювали школярські проекти науково-педагогічні працівники вишів, галузевих інститутів НАН України. Серед критеріїв оцінювання – актуальність, практичне значення, самостійність у виконанні роботи і творчий підхід, повнота в розкритті теми, презентаційні навички учасника, відповідність стендової доповіді вимогам і наявність демонстраційної моделі чи макета.
За словами президента МАН Станіслава Довгого, з кожним роком винаходи, представлені на «Майбутньому України», стають більш практичними та орієнтованими на розв’язання проблем сучасності.
Читати ще: Вперше за 16 років чернівецька команда юних фізиків стала призерами всеукраїнського турніру
– Нам треба працювати спільно з юними розробниками, аби їхні ідеї були не лише макетами на виставці, а реально працюючими проектами, – зауважив очільник МАН.
Десятикласник Максим Григорчук, учень ліцею №1 представив на конкурсі своє дослідження взаємодії краплі води з вібруючою поверхнею. Максим розповідає, що : "Інтуїтивно здається, що коли дві рідини контактують, то вони зливаються. В моїй роботі доведено, що це не так. Коли в посудині буде мильна вода і на неї крапнути краплю звичайної води – то ця крапля буде плавати на поверхні. Фішка в тому, що під посудиною із мильним розчином є динамік, який створює коливання, ці хвилі підкидують краплю і вона не встигає розбитись об воду. Вона вертикально коливається і завжди тримається повітря між нею та мильним розчином".
Нагадаємо, навесні Максим Григорчук став бронзовим призером XXIII Міжнародної конференції молодих вчених “ICYS-2016».
Максимове дослідження можна використовувати у медичній діагностиці для отримання кращих результатів при проведенні аналізів крові. За свою роботу чернівецький винахідник отримав другу премію цього престижного конкурсу.
Загалом на виставці-конкурсі було представлено 89 проектів.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами