Запровадити заборону використання російськомовного продукту в будь-якій формі хочуть, щоб уникнути ескалації напруги у суспільстві, не допустити міжнаціональної ворожнечі, захистити український інформаційний простір від гібридних впливів держави-агресора, і подолати наслідки тривалої мовної русифікації. Заборона має тривати до моменту повного припинення окупації території України.
Такий проект рішення зареєстрували, беручи до уваги численні запити ветеранських та патріотичних громадських організацій і звернення Віри Китайгородської, члена Національної спілки письменників України.
Читати ще: Чернівчанка працює над документальним фільмом про лінгвоцид української мови та русифікацію
Крім того, у документі рекомендується органам місцевого самоврядування ухвалити аналогічні рішення у своїх населених пунктах. Та створити робочу групу у складі представників громадськості, чиновників та правоохоронців задля проведення роз`яснювальної роботи про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Чернівецької області.
Таке рішення 18 вересня 2018 року прийняли депутати Львівської ОДА, пише Радіо Свобода.
«Як все змінилося»
Незважаючи на мораторій на використання російськомовного контенту, все одно малоймовірно, що російські книги зникнуть з полиць магазинів, або що російські фільми стануть недоступними, особливо коли вони легко доступні в інтернеті.
Львівська рада не пояснила, як саме планує забезпечити виконання цього мораторію.
Львівські депутати, які підтримали запровадження цього заходу, закликали інші регіони також вжити подібні кроки, додавши, що планують звернутися також і до Верховної Ради України, щоб ввести законопроект про заборону російського контенту по всій країні.
Україна вже заборонила популярні російські соціальні мережі та заблокувала ввезення до країни низки російських книг.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами