Показник захворюваності з активним туберкульозом органів дихання – 42,2 на 100 тисяч населення, із заразною формою – 30,19. Це значно більше, ніж минулими роками
У грудні 2015 року зареєстрований смертний випадок від туберкульозу у чоловіка підопічного Чернівецького геріатричного пансіонату, повідомляють в Чернівецькій міській раді.
Реєструвались поодинокі випадки туберкульозу органів дихання серед школярів та учнів середніх навчальних закладів. Зберігається тенденція до збільшення вперше в житті виявлених хворих активним туберкульозом органів дихання. Основним джерелом туберкульозної інфекції є людина, хвора на туберкульоз, яка виділяє мікобактерії туберкульозу з мокротинням при кашлі, чханні, розмові.
Нерозпізнані вчасно хворі, не вважаючи себе заразними, продовжують вести звичайний спосіб життя і тому особливо небезпечні для оточуючих. Джерелом інфекції може бути також хвора на туберкульоз велика рогата худоба, зараження відбувається в основному через молоко.
Мікобактерії туберкульозу надзвичайно стійкі до впливу різноманітних природних факторів, особливо висушування. Так, у пилу вони зберігаються біля 2-х тижнів.
Під час інтенсивного переміщення повітря, ( підмітання підлоги, руху людей) пилинки, що містять мікобактерії, піднімаються у повітря і, проникаючи у легені, спричиняють зараження туберкульозом. Тому дуже важливо проводити вологі прибирання в помешканнях, службових приміщеннях, громадському транспорті.
Вважається, що кожний хворий з «відкритою» формою туберкульозу інфікує 10-15 людей на рік, описаний випадок, що і 54 особи. Інфікування мікобактеріями туберкульозу серед усього населення у віці 40 років і старше становить 80%. Це означає, що захворювання можливе не лише при недостатньому харчуванні, поганих житлових умовах, виснажливій праці, але й в будь-якої здорової людини, яка зазнала стресової ситуації, хірургічного втручання, травми, тощо. Віддавна туберкульоз вважається супутником сирого клімату, поганого харчування та бідності.
Тому соціальні фактори, такі як відсутність постійного місця проживання, перебування у місцях позбавлення волі, безробіття, малозабезпеченість також важливі. Ускладнюється епідемічна ситуація великою міграцією населення, недостатнім харчуванням, вживанням алкоголю.
Виявити початкові туберкульозні зміни в легенях можна лише рентгенологічними методами обстеження. Чернівецьке міське управління наголошує, що флюорографічне обстеження органів грудної клітини вважається найефективнішим методом виявлення туберкульозу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами