Після воєнних баталій у землі агресор залишає безліч смертоносних «сюрпризів» — бомби, снаряди, гранати, міни, пише Медіа агентство АСС. Знешкоджувати їх доводиться працівникам піротехнічних служб. Що слід знати саперу і як людям поводитись, якщо помітили невідомий підозрілий предмет, розповів заступник керівника групи піротехнічних робіт ДСНС у Чернівецькій області, майор цивільної служби Руслан Нездолій.
Наші новини є у Facebook
«Якщо побачили табличку «Небезпечно! Міни» – не підходьте і не чіпайте. Як-то кажуть – «не клав – не беру». Навіть якщо вибухівка не спрацювала – вона завжди потенційно небезпечна. Ось це протипіхотна фугасна міна ПФМ 1 С. Її називають ще «пелюсток». Їх скидають з літаків касетними елементами. Непомітна у траві. І нажимна дія – 3 кг. Навіть дитина може стати ногою, і вона спрацює», - розповідає Руслан Нездолій.
Також сапер показав протипіхотну міну МОН 90 з радіусом ураження 100 метрів. Розповів про вистрибуючи міну і з круговим радіусом ураження.
«Вороги працюють дуже підступно. Кладуть одну міну на другу. І коли людина в курсі, вона знімає верхню міну, а вибухає нижня. Або ставлять гранату у паперовий стакан без чеки, і коли посудина розмокає – граната вибухає. Виходить бомба заповільненої дії», - додав піротехнік.
Детальніше про роботу з небезпечними предметами – дивіться у відео сюжеті.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами