До Чернівецької області прибув голова Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Мунір Мамедзаде. Якраз за підтримки його відомства у громадах області будуть формувати розуміння та пошук різних можливостей для прийняття в родину дитини, пише Медіа агентство АСС.
Наразі триває регіональна кампанія з рекрутингу кандидатів для подальшого створення сімейних форм виховання. А ще закликають з запитаннями звертатись на телефон гарячої лінії служби у справах дітей Чернівецької обласної військової адміністрації - 0 800 401 000.
«Ми обговорили важливі питання про дітей, які повинні отримати найкращі умови виховання у дитячому будинку сімейного типу. Бо це найкращий формат виховання дітей з важкими життєвими обставинами у сім’ях з батьками. Ці кроки потрібні, аби кожна дитина зростала в нормальних умовах», - сказав Руслан Запаранюк, голова Чернівецької ОВА.
Варіантів виховання дитини і покращення її умов проживання є кілька: це також опіка, піклування, прийомна сім’я, дитячий будинок сімейного типу та патронатне виховання. Зараз в області є 509 опікунів, 51 прийомна сім’я, 15 дитячих будинків сімейного типу та 11 патронатних сімей. Водночас, у 2020 році в області була лише 1 патронатна сімʼя.
Отримуйте новини в Telegram
«Ми маємо свідчення, що заклади інституційного типу шкідливі для діток. У часи війни ця проблема на часі. Всі спільно і разом ми досягнемо хороших результатів. Для популяризації ми запустили гарячу лінію. Це для підтримки сімей, які зацікавлені у створенні альтернативних форм сімейного виховання та усиновлення. Втілення реформи покращить життя дитини. Патронатні сімʼї мають бути у кожній громаді», - зазначив Мунір Мамедзаде.
З початку повномасштабного вторгнення Буковина прихистила 7 закладів з цілодобовим перебуванням, які були евакуйовані внаслідок російської агресії, зокрема з Дружківки, Миколаєва, Харкова, Запоріжжя.
Зараз на обліку служб у справах дітей області перебуває 988 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.
«З вересня цього року і до липня 2025 року на Буковині впроваджується проєкт сприяння процесу деінституалізації. Дитина має рости у сімейному середовищі. Бо лише це є повноцінним розвитком. Зараз в області задіяно 5 територіальних громад: Хотинська, Сторожинецька, Чернівецька, Новоселицька, Великокучурівська. Там ми вже впроваджуємо активності, робимо плацдарм та умови, аби убезпечити вилучення дітей в інтернати. Кожна ОТГ має дбати про це і думати у цьому напрямку», - прокоментувала Ярослава Куштан, координатор проєкту «Фасилітація деінституціалізації в Чернівецькій області» МБО «СОС Дитячі містечка» Україна».
Чернівецька область є одним із 10 демонстраційних регіонів України, які отримають підтримку в реалізації реформи системи догляду та підтримки дітей.
Головна мета реформи є у тому, аби діти були у безпеці, могли отримати освітні, медичні, соціальні послуги, а також увагу, турботу і родинне тепло. Для цього шукатимуть різні державні програми, міжнародні проєкти з розвитку сімейних форм виховання.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами