Медичним та іншим працівникам, які безпосередньо зайняті ліквідацією захворювання серед людей на COVID-19, передбачена доплата до заробітної плати у розмірі до 300 %. Це регулює ч. 2 п. 5 розд. ІІ Закону № 533. Медичні заклади з «ковідною» доплатою визначені постановами КМУ № 246 та № 372.
Кореспонденти ІА АСС поцікавилися, яким чином нараховується ця доплата у медзакладах області, та які зарплати призначаються їхнім керівникам.
Як пояснюють в Чернівецькій ОДА, фінансування «ковідних» доплат здійснюється за рахунок коштів НСЗУ — для закладів охорони здоровя, з якими укладено відповідну угоду або за рахунок бюджетних коштів — для закладів охорони здоров'я, що фінансуються з бюджету.
«Поки маємо лише визначений граничний поріг – 300%, але як саме розраховувати розмір доплат - у чинному законодавстві не міститься. Конкретний перелік посад працівників, хто заслужив на доплату, затверджує комісія: це головний лікар, начмеди, керівники відділень. Вони на власний розсуд установлюють розмір. Залишається вірити, що керівник візьме до уваги внесок кожного підлеглого у боротьбі з COVID-19, тобто його досвід, якість, ступінь ризику зараження, обсяг роботи, кількість контактів з хворими», - коментує Олександр Грегуцак, начальник відділу фінансового забезпечення закладів та установ Департаменту охорони здоров’я Чернівецької ОДА.
Отримуйте новини в Telegram
Згідно із законом «ковідна» доплата встановлюється медичним працівникам та іншим працівникам — борцям із коронавірусом з 1 квітня 2020 року та діє весь період карантину, і впродовж 30 календарних днів після його відміни. Постановою КМУ виплати продовжені до кінця березня 2021.
Щомісяця список працівників, які заробили на «ковідну» доплату, змінюється, адже перелік задіяних у боротьбі з COVID-19 осіб та їхнє навантаження – змінюються.
У постановах КМУ № 246 та № 372 зазначено, що «додаткова доплата медичним та іншим працівникам встановлюється у розмірі до 300 відсотків заробітної плати (посадового окладу (з підвищеннями)) з урахуванням передбачених законодавством обов’язкових доплат, надбавок».
«Обов’язкові доплати і надбавки – це основна заробітна плата (винагорода за виконану роботу відповідно до встановлених норм праці); додаткова заробітна плата (винагорода за працю понад установлені норми, за трудові успіхи та винахідливість і за особливі умови праці), плюс доплати, надбавки, гарантійні і компенсаційні виплати, - продовжує Олександр Грегуцак. - Сюди ж належать, зокрема: суміщення професій (посад), розширення зони обслуговування, виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, робота у важких і шкідливих умовах, інтенсивність, робота в нічний час. Включаючи і доплату до розміру мінімальної заробітної плати».
Однак премії, оплата роботи в надурочний час і у святкові та неробочі дні, індексація зарплати не беруть участі у розрахунку «ковідної» доплати.
Читайте також: Яку зарплату у січні отримав голова Чернівецької ОДА
За словами начальника відділу ДОЗу, доплата за вислугу років складає 10-30% від окладу, за науковий ступінь – 15-25%, за поліклінічне відділення (якщо таке є у складі закладу) – 15%, доплата за контрактом із обласною радою 50% (за складність і напруженість), а також премія у розмірі 50% від окладу.
Також з вересня минулого року уряд збільшив зарплати:
- лікарям – на 70% від посадового окладу, визначеного за 14 тарифним розрядом Єдиної тарифної сітки;
- фахівцям з базовою та неповною вищою медичною освітою усіх спеціальностей – на 50% від мінімальної заробітної плати;
- молодшим медичним сестрам – на 25% від мінімальної заробітної плати.
Кореспонденти ІА АСС звернулися із інформаційним запитом до Чернівецької обласної адміністрації з проханням надати інформацію про нараховану зарплату керівників усіх медичних закладів області помісячно, починаючи з вересня 2020 року по січень 2021 року включно. Із 52 медзакладів області лише «Буковинський клінічний онкологічний центр» не подає в обласну адміністрацію даних щодо нарахованої зарплати своєму керівнику. Адже інформації про зарплату керівника за жоден із п’яти місяців онкоцентр не зазначив.
Натомість із 51 медзакладу найбільше грошей за цей період отримали керівники госпітальних баз, в яких лікують хворих на коронавірус. Але не всюди.
Зокрема, найбільше грошей за останні 5 місяців серед усіх медзакладів області заробив керівник Чернівецької обласної дитячої клінічної лікарні – 457 тисяч 616 гривень, або в середньому понад 91 тисячу гривень на місяць. Наступним у такому імпровізованому рейтингу найбільших заробітків іде керівник Глибоцької центральної районної лікарні. Він за 5 останніх місяців заробив 420 тисяч 994 гривні, що складає майже 85 тисяч гривень у місяць. І замикає трійку лідерів із найбільших заробітків директор Чернівецької міської дитячої поліклініки. Він заробив майже 400 тисяч гривень за 5 місяців, що складає у середньому 80 тисяч гривень у місяць.
Крім того, понад 70 тисяч гривень у місяць в середньому заробляють керівники Чернівецької обласної, Герцаївської районної лікарень та Чернівецької міської поліклініки №2. Чималу зарплату отримував минулого року колишній директор Чернівецької психіатричної лікарні. За неповні 4 місяців 2020 року йому виплатили понад 250 тисяч гривень, що склало майже 65 тисяч гривень у місяць. Нова керівниця цієї установи за частину грудня отримала 15 тисяч гривень, а вже за повний місяць січня їй виплатили понад 60 тисяч гривень.
Заробітну плату в межах 50-60 тисяч гривень у місяць отримують керівники наступних медичних закладів: міська дитяча клінічна лікарня (близько 63 тисяч у місяць), міський клінічний пологовий будинок (59 тисяч гривень), міська лікарня №3 (57 тисяч гривень), Сокирянська ЦРЛ (55 тисяч гривень), Центр екстреної медичної допомоги (55 тисяч гривень), Путильська ЦРЛ (53 тисячі гривень), міська лікарня №4 (52 тисячі гривень) та міської поліклініки №3. Заробітки усіх решти керівників скаладають нижче 50 тисяч гривень у місяць.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами
І Щуку кинули у річку.