У Кіцмані працівниця районного відділення «UniCreditBank» привласнила понад 15 мільйонів гривень. Жінка брала у людей гроші на депозит, видавала документи, завірені печаткою, та кошти через касу не проводила. Зрештою, назбиравши кілька мільйонів, просто зникла.
10 березня у Кіцманському районному суді відбудеться перше судове засідання з цього приводу. Колишня завідувачка Кіцманським відділенням «UniCreditBank» ошукала 89 буковинців. Досі її місце знаходження невідоме. Тож це буде перше в області заочне засудження підозрюваної.
- Вона приймала на депозит великі суми. Пропонувала 25% річних на рік у гривнях, 14% - у доларах та євро, - розповідає Олександр, один із потерпілих. – Оформляла договори та брала кошти у власному кабінеті. Кошти давали їй в руки, а вона клала їх у сейф. Відсотки так само отримували з сейфу. Клієнтів було чимало, серед них – аграрії, підприємці, родичі правоохоронців. Не довіряти завідувачці відділенням не було підстав: вона пропрацювала у банківській сфері 40 років, користувалася повагою у колег і досі не робила нічого протизаконного.
Читайте ще: Тисячу доларів вимагав поліцейський закриття кримінальних проваджень
- Ми дружили з цією жінкою, мешкали по-сусідству. Разом їздили відпочивати, відзначали свята. Вона - онкохвора, час від часу проходила лікування в онкодиспансері, - каже Сергій, ще один постраждалий. – Коли запропонувала нам депозит під доволі вигідний відсоток, вирішили не зволікати. Це було ще у 2008 році. Прийшли до неї у банк, зайшли до кабінету, підписали договір банківського вкладу та розпорядження на виплату відсотків. Здавалося, все цілком законно. Тільки зараз аналізую: мої гроші вона клала просто в сейф у власному кабінеті… Коли приходив за відсотками, так само видавала із сейфу. Так не лише свої гроші вклали, а й знайомим порадили… Знаю, що один аграрій віддав їй п`ять мільйонів гривень, знайомий підприємець – 40 тисяч євро. Я «попав» на понад 20 тисяч доларів. Відсотки вона віддавала справно. Коли ж захотів забрати депозит, почала шукати відмовки, казала прийти завтра, через тиждень, через місяць… Тоді я прийшов до неї додому і попросив повернути гроші. Вона лежала хвора. Сказала, вже завтра все віддасть. А наступного дня її і слід пропав. Телефонного зв`язку не було, квартира замкнена… Тоді я і звернувся до правоохоронних органів.
За словами постраждалих, від шахрайських дій керівниці одного з відділень «UniCreditBank» постраждали понад 89 вкладників.
Вам буде цікаво: Патрульні затримали жінку, яка обкрадала автомобілі
- Напередодні своєї втечі не нехтувала нічим: брала у людей євро начебто для того, щоб поміняти на гривні, і «годувала» обіцянками, - продовжує Сергій. – Я думаю, зараз вона десь за кордоном, бо співпрацювала з американською страховою фірмою, тож часто виїжджала за межі України. Також у неї є родичі у Росії, тож цілком імовірно, що вона могла виїхати до них.
У міліції триває розслідування.
Ошукані вкладники сподіваються справедливого рішення суду. Проте розуміють, що навіть якщо суд визнає підозрювану винною, покарання вона уникне, бо досі перебуває у розшуку.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами