У Чернівцях 13 квітня відкрили модульне містечко для внутрішньо переміщених осіб. Його збудували в рамках програми ЄС «Міцні Регіони – Спеціальна програма підтримки України», яка співфінансується ЄС та Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).
Наразі тут проживає 88 людей із різних областей України, пише Медіа агентство АСС.
«У нас наразі проживає 21 сім’я. Мають поселити ще 5 родин. Вони живуть звичайним життям, працюють, діти ходять у школу, садочок. Тут є 8 модулів, 4 з яких зараз заселені. Не повністю, десь більше людей, десь менше. Місць вільних поки багато, але потрапляють сюди по бальній системі. Треба написати заяву до управління комунальної власності, потім вона переходить на розгляд до міської ради, і вже тоді йде погодження. Перевага надається пенсіонерам, дітям, людям з інвалідністю, військовим», - розповіла Наталя Черней, фахівець з експлуатації та організації житлового фонду містечка.
Один модуль розрахований на 8 сімей. На дві родини передбачений один туалет та одна душова, є додатково один інклюзивний туалет для маломобільних людей. У містечку є загальна кухня, кімната для відпочинку з телевізором, ігрова та їдальня.
Наші новини є у Facebook
В одному з модулів проживає родина Візітових, Борис Анатолійович, його дружина Алла Констянтинівна, дочка та два внуки. Сім’я приїхала в Чернівці ще рік тому з Донецької області. Спочатку жили у садочку, місяць тому поселились у модульне містечко.
«Живемо поки нормально, скарг як таких немає. Але багато чого не вистачає. Сушарки немає, кожного дня позичаємо у сусідки. Просимо аби привезли, обіцяють, але немає. Також для внука Вадима бракує робочого місця. Він ходить у школу, уроки пише за обіднім столом, який для нього завеликий. Старша внучка навчається дистанційно. На уроки заходить з їдальні, там краще ловить інтернет», - розповів чоловік.
До модульного містечка з центру Чернівців можна дістатися за допомогою громадського транспорту. Проте ввечері він вже не їздить. Алла Констянтинівна поділилася: «Тут гарно, але було б краще, якби містечко знаходилось ближче до міста, бо погано з транспортом. Ввечері сюди дістатись важко, дитина біжить на останній тролейбус після школи. Тому й з роботою проблеми, всі запрошують у Чернівці, але працювати треба до 9 вечора, додому вже потім не доїдеш. Тому ми не працюємо, гроші дає держава, по 2 тисячі гривень отримуємо ми з чоловіком і донька, по 3 тисячі онуки. Фінансів небагато. На життя вистачає, але якщо в лікарню йти, купувати ліки, то вже не вистачить. Вдома все було, а зараз і немає куди повертатись. Дім розбили, розкрали. Одні руїни, приїду, поплачу, і що далі?».
На проблеми з громадським транспортом також скаржиться родина по сусідству. Галина Бахарева, разом із дочкою Наталею та маленьким онуком приїхали в Чернівці з Покровська Донецької області:
«Добиратись з міста тяжко. На роботу ще доїхати можна, а з роботи, у 9-10 годині вечора, вже немає як. Було б добре, аби пустили автобус. Вакансій багато, але добиратись з місця роботи сюди ввечері майже неможливо. Дочка працювала у двох магазинах, але зараз вони продовжили робочий день і їхати вже немає чим».
Читайте також всі новини Чернівців
Також у сусідньому модулі проживає Надія з дітьми. Вона приїхала у Чернівці з Краматорська. Жінка поділилася, чого у містечку не вистачає її родині: «Нам бракує паркану. Місцеве населення під’їжджає сюди аж впритул на машинах, велосипедах. Вночі дуже шумно і на обід дитину спати не вкладеш.Також багато собак, одна нормальна, а друга вже гарчить. Дітей самих погуляти страшно випускати».
Втім, не зважаючи на деякі проблеми, переселенці вдячні, що їм вдалось поселитись у це модульне містечко. А місцеве керівництво вирішує проблеми, які з’являються:
«Найближчим часом хочемо вирішити питання з парканом. Нещодавно встановили малі архітектурні форми для того, аби не заїжджали машини. Є дрібні побутові проблеми, десь у когось щось протікає, щось ламається, але ми комунікуємо із мешканцями, приходять майстри і вирішують проблему», - підсумувала Наталя Черней, фахівець з експлуатації та організації житлового фонду містечка.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами