Нагадаймо, 26 січня 2024 року набрав чинності Закон України «Про порядок вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України», який визначає порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць, їх найменування та перейменування, вирішення інших питань адміністративно-територіального устрою України.
Цим Законом також визначається порядок віднесення селищ, сіл до категорії міст та сіл до категорії селищ.
Відповідно до нового Закону населені пункти, які були віднесені до категорії міст обласного, районного значення належать до категорії міст. Також населені пункти, які були віднесені до категорії селищ міського типу тепер відносяться до категорії селищ.
Отримуйте новини в Telegram
Як повідомили в Чернівецькій ОВА у відповіді на інформаційний запит Медіа агентства АСС, на території нашої області існує 417 населених пунктів.
З них до 26 січня 2024 року було 11 населених пунктів, які належали до категорій міст обласного та районного значення:
2 – міста обласного значення та 9 – міст районного значення, 8 селищ міського типу та 398 сільських населених пунктів.
Наші новини є у Facebook
Таким чином, 19 населених пунктів області автоматично віднесені до нової категорії, а саме:
- 2 населені пункти – Чернівці та Новодністровськ, які були віднесені до категорії міст обласного значення, тепер належать до категорії міст;
- 9 населених пунктів – Вижниця, Вашківці, Герца, Сторожинець, Сокиряни, Кіцмань, Новоселиця, Заставна, Хотин, які відносились до категорії міст районного значення, тепер віднесені до категорії міст;
- 8 населених пунктів, які були віднесені до категорії селищ міського типу, віднесли до категорії селищ, зокрема: Берегомет, Глибока, Путила, Кострижівка, Кельменці, Красноїльськ, Неполоківці та Лужани.
Тепер згідно з Законом містом є населений пункт з переважно компактною забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч.
Відповідно до офіційних даних Головного управління статистики у Чернівецькій області щодо чисельності наявного населення, з усіх населених пунктів області, які віднесені до категорії села, селища лише селище Красноїльськ налічує понад 10 тисяч осіб, що надає право селищній раді ініціювати процес зміни категорії населеного пункту.
За наявною в Чернівецькій ОВА інформацією, територіальні громади поки не ініціювали процедури щодо зміни категорії населених пунктів.
Додамо, віднесення селищ, сіл до категорії міст здійснюється Верховною Радою України за поданням Кабінету Міністрів України на підставі звернення сільської, селищної, міської ради за умови, що таке селище, село відповідає визначеним вимогам.
Проведення громадських обговорень при прийнятті окремих рішень з питань адміністративно-територіального устрою є обов’язковими. Тобто, враховується думка жителів відповідних населених пунктів.
Дивіться нас на YouTube
Зміна категорії населеного пункту села, селища на місто фактично не змінює умови проживання жителів цих населених пунктів.
При цьому, мешканці населених пунктів, які тепер належать категорії селищ будуть віднесені до сільського населення, що, своєю чергою впливає на розрахунок освітньої субвенції, формула якої включає показник кількості сільського або міського населення.
При цьому зміна категорії населеного пункту із селища на місто є здебільшого іміджевим заходом, який впливатиме на інвестиційну привабливість території.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами