Олександр Лисий народився 20 серпня 1977 року в місті Києві, з відзнакою закінчив загальну середню школу № 170. Навчався в Національній академії Служби безпеки України, спеціальність правознавство. Кандидат юридичних наук, державний службовець 4-го рангу, полковник запасу. З 1999 впродовж вісімнадцяти років працював у підрозділах по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України. З 2007 року перейшов на керівну посаду в центральний апарат СБУ. У вересні 2017 звільнився за власним бажанням з СБУ та почав працювати в Національній комісії з державного регулювання у сфері ринків фінансових послуг на посаді начальника управління ресурсного забезпечення та інформаційних технологій, а згодом - директором департаменту юридичного забезпечення Нацкомфінпослуг. Одружений, має двох синів.
Далі уривок з інтерв`ю із посадовцем.
- У підслідності ДБР злочини, скоєні топ-чиновниками. Як будете забезпечувати незалежність підрозділу від незаконного впливу будь-кого?
- Мені й раніше доводилося документувати злочини у сфері службової діяльності, складати протоколи щодо міністрів, керівників центральних органів державної влади, їх заступників, десятків посадовців нижчого рівня. Це були гучні корупційні справи, і чимало з них я довів до суду. В такій роботі важливо правильно зібрати та задокументувати докази злочину. На мою думку, резонансні справи будуть виникати саме внаслідок реалізації матеріалів, зібраних у відділах оперативних розробок Державного бюро розслідувань. А щодо бажання впливати на наші розслідування – то не зважаючи на те, від кого може бути такий вплив – чи від керівництва, чи від політиків, чи від представників злочинних угрупувань – керуватися потрібно лише законом. Законодавством передбачено достатній механізм протидії зазначеному явищу.
- ДБР – новий орган в правоохоронній системі, і Вам доведеться здобути авторитет серед колег. Як будете формувати взаємовідносини з представниками інших структур в регіоні?
- Дія Хмельницького управління поширюється на територію Вінницької, Житомирської, Рівненської, Чернівецької, Хмельницької областей. Тому, щоб оперативно реагувати і фіксувати злочини, слідчим ДБР потрібно буде взаємодіяти з поліцією і СБУ.
- Що потрібно для того, щоб територіальне управління розпочало роботу?
- На етапі запуску ДБР в регіоні я би виділив три важливі складові: адміністративна, кадрова і процесуальна. Приміщення для теруправління ДБР в місті Хмельницькому виділено, зараз потрібно вирішувати кадрові питання. А саме: розробити положення про відділи, штатний розпис, розробити функціональні обов’язки (посадові інструкції) окремих працівників.
Я зараз готую план першочергових заходів, розписую, в якій послідовності і в які терміни ми повинні будемо виконувати конкретну роботу.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами