Олександр Фищук, голова Чернівецької ОДА, у програмі "Суть Речей" на Радіо 10 висловив свою позицію щодо реформ освіти і охорони здоров'я
Людмила Григорчук: Нещодавно всі ЗМІ підняли питання заборгованості зарплат бюджетникам. Особливо гостро це питання у таких районах, як Кіцманський і Заставнівський.
Олександр Фищук: Я не випадково наголосив на самому початку, що кожен бюджет визначений на своїй території. Бюджет для кожного району має прямі відносини з державним бюджетом і те, що вони розігналися на широку ногу, а треба було десь скоригувати, зекономити, бо думали, що я знову в кінці року будуть знову просити, вимолювати допомогу у державному бюджеті. Наша найменша область отримала минулого року найбільше з стабілізаційного бюджету, в цьому році знову найбільше. Але цього не вистачає. ОДА пропонувала провести оптимізацію і в охороні здоров’я, і в освіті, де є малочисельні класи, або як у пологовому відділенні, де є сто пологів на рік, то як ми можемо говорити про практику? А гроші то йдуть. А люди з районів їдуть у Чернівці в пологові будинки. Ми витрачаємось на зарплату, а люди не роблять свою роботу. Я думаю, що ця медична реформа, де передбачено, що гроші ходять за пацієнтом, то це правильно.
Людмила Григорчук: Освітня реформа, скорочення шкіл. Людей найбільше лякає у реформах ліквідація того, до чого вони звикли.
Олександр Фищук: Я вважаю, що це злочин перед дітьми, якщо вони навчаються у класі без умов. Якщо навчаються у класі 6 дітей, то у них навіть немає стимулу працювати, немає конкуренції. Коли є 20 дітей, наприклад у сусідній Румунії, то у них має бути не менше 17 дітей в класі. А ми за законодавством можемо робити клас з 5 дітей. У нас дуже гуманне законодавство. Але яка якість освіти цих дітей? Може краще цих дітей взяти, відвезти дітей у сусіднє село, де є матеріальна база, де є фахівці вищого рівня? Чого ми маємо триматися за позицію втримати посаду вчителя: хай він теж зніме тапочки і поїде разом з дітьми. Така сама ситуація по охороні здоров’я. Дивіться, я завжди порівнюю Чернівецьку і Закарпатську області. На сьогодні населення там 1 млн 200 тисяч. У нас десь більше 900 тисяч. Я відправляв туди наших медиків, щоб вони повчилися. У нас норми харчування у лікарні 6 грн на день на людину хвору. Як можна прохарчувати людину хвору за ці кошти? В той же час на Закарпатті від 50 до 60 грн. Нам сказали, що у них працівників охорони здоров’я така ж сама кількість як у нашій, меншій області. За ці кошти вони можуть збільшити вартість харчування, збільшити фінансування на медичне забезпечення. Воно у нас складає 18 гривень, що ми можемо купити за ці кошти? Нашатарний спирт і шприц? Ми маємо сьогодні працювати на людей, безпосередньо на свого пацієнта.
Читати ще: Нові пункти пропуску на кордоні відкриють вже у 2018 році - О.Фищук
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами