Любов Годнюк, депутат Чернівецької обласної ради, в програмі "Суть речей" на прикладі ліцею для обдарованих дітей розповіла, чому реформи не можуть проводитися в декількох областях відразу і в чому плюс опорних закладів
Любов Годнюк: Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей святкував 5-річний ювілей. Там був зроблений такий відеоролик. Така робота, як було колись, і як є сьогодні, і далі – школа майбутнього. Як вони бачать школи завтра. Я була подивована і я дякую цьому колективу за те, що вони набрали так багато інформації і видали найкращі європейські зразки кращого кабінету з хімії, фізики, кращу кімнату для відпочинку, кращого тренажерного спортивного залу, басейнів, для того, щоб показати, яким би мав бути ліцей в майбутньому. Ви знаєте, теж моя думка, все залежить від керівника, Марина Костянтинівна Семенюк є керівником цього закладу і з початків цей заклад викохала і ми сьогодні бачимо, що виховання дітей це не є стіни, хоча умови потрібні нормальні для дітей, проживання, харчування, але перед усім – це є ота душа.
От сьогодні я бачила очі, які сяяли. Я бачила дітей, які прагнуть досягати відповідних результатів. Я бачила тих дітей, які мають мету в житті. В цьому ліцеї цьогоріч маємо такі здобутки: перше місце в Україні з стрільби з лука, друге місце в Україні з стрільби з лука. У вихованців цього ліцею. Тут треба віддати належне моєму колезі Івану Гешко. Він зробив все, щоб дати цьому ліцею спортивний профіль. Сьогодні там є футбольна команда, розвивають різні спортивні профілі. Там гарна спортивна зала. З такими людьми можна впроваджувати реформи. Говорити про школу майбутньо говорити про виховання різнобічне оцих дітей. Бо це заклад інтернатного типу.
Але отакі заклади мають зібрати з усієї області найобдарованіших дітей і дати їм можливість їх проявити, дати можливість розквітнути. Ви уявляєте, звідки дитина з Путили чи Вижниці могла знати, що вона добре стріляє з лука, якщо б їй не дали такої можливості. Моя думка, моя позиція, що в будь-яких випадках, в госпітальних округах мають бути пілотні проекти, зробити апробацію того чи іншого задуму. Тому що не завжди задуми є успішними. А ви знаєте: ламати не будувати.
Сьогодні ми все робимо для того, щоб якомога більше залучити коштів з бюджетів різних рівнів для того чи іншого села, для об'єднаної громади, але щоб не нашкодити. Зважаючи на досвід, зважаючи на відповідні перспективи розвитку тієї чи іншої галузі, не можна втілювати ту саму реформу в Чернігівській, Харківській і Чернівецькій областях. Тому що у нас абсолютно інші умови втілення цієї задумки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами