Олімпіада-2020 – вже третя для спортсменки. Лідія Січенікова раніше вже брала участь в Іграх 2012 та 2016 років. За її словами, цьогорічні змагання зовсім не схожі на інші. Про це Лідія розповіла у ефірі Радіо 10, пише ІнформАгентство АСС.
«Це була зовсім інша підготовка, складніша, в інших умовах, зокрема, й карантинних. Під час деяких днів змагань нам взагалі не можна було виходити з готелю. Знаю також, що близько 80 спортсменів захворіли на ковід у Токіо. Важко було ще й через різницю в часі з Україною в шість годин. Змагання починалися вранці, потрібно було прокидатися о 6 годині, а по нашому - це 12 ночі. Загалом, адаптація тривала довго.
Доводилося нам стріляти і в сильний вітер. Тоді змагання тривали лише 3 години, бо поблизу нас був тайфун. Кожен спортсмен по різному справляється із такими умовами», - каже спортсменка.
Організація змагань зі стрільби з лука була на хорошому рівні, каже Лідія Січенікова. Втім, побут олімпійців був досить незвичним.
«Коли ти заходиш вперше в кімнату, то бачиш гіпсокартонні стіни, картонні ліжка - спиш ніби у коробці. Матраци були з пластмасових пляшок, але вони були зручні. Якось я хотіла ліжко посунути і порвала цю коробку, втім організатори казали, що таке ліжко витримує понад 200 кг».
Лучники з різних країн підтримували та вболівали один за одного. Буковинка пригадує, як спортсмени жили в одному будинку, харчувалися у загальній їдальні, спілкувались між собою, могли вільно ходити територією олімпійського селища.
Отримуйте новини в Telegram
2019 року у Токіо проводили тестову Олімпіаду, аби спортсмени могли спробувати себе у змаганнях в нових умовах, адаптуватися до зміни часового поясу. Втім, 2020 року Олімпіаду так і не провели через пандемію коронавірусу.
«У 2019 році, коли ми завоювали ліцензію на Ігри, – ми були на піку готовності. Але потім почався карантин. Було тяжко сприйняти те, що ми повинні сидіти вдома. Стрес залишався, бо сидиш вдома і не знаєш, що буде далі, що робити. В цей час я тренувалася вдома, але це не та підготовка, яка має бути. Важко було психологічно», - розповідає Лідія.
Лідія Січенікова тренується з 12 років у підвалі школи №27. Її першим тренером був вчитель інформатики.
«Я завжди любила спорт, займалася багатьма видами. Одного дня вчитель інформатики запропонував нам постріляти замість уроку. Це був мій перший тренер. Я залишилася займатися і ми з подругою багато часу приділяли цьому виду спорту, одразу після уроків йшли на тренування.
Щодо умов, то там маленький зал на 3 та на 18 метрів. Коли приходить багато дітей, то місця бракує. Хочеться, звісно, кращих умов для спортсменів».
Читайте також: Буковинка Лідія Січенікова завершила виступи на Олімпіаді-2020
Лідія Січенікова на Радіо 10
Наразі Лідія Січеніков хоче кілька місяців перепочити, приділити більше часу сім’ї:
«Поки буду тренуватися і, можливо, будемо з чоловіком думати над другою дитинкою. Якщо вистачатиме часу – будемо думати і про наступну Олімпіаду. Зроблю поки маленьку перерву, продовжу стріляти для себе».
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами