Не обійдеться і без змін.
Докладніше — у розмові з Ларисою Середяк, директоркою регіонального центру оцінювання якості освіти, пише газета Експрес.
— Які точні дати проведення ЗНО-2019?
— Основна сесія розпочнеться тестуванням з математики 21 травня, а завершиться 13 червня незалежним оцінюванням з хімії. Результати з усіх предметів будуть на інформаційних сторінках до 25 червня. Реєстрація на ЗНО триватиме з 5 лютого до 25 березня 2019 року. Керівники закладів освіти зможуть зареєструвати учнів (слухачів, студентів) для проходження ДПА у формі ЗНО до 18 березня.
— Яких нововведень чекати на незалежному тестуванні?
— Зміни стосуватимуться учнів профтехучилищ та студентів коледжів. Як і раніше, вони проходитимуть ДПА у формі ЗНО з української мови, проте додається ще один обов'язковий предмет на вибір — математика або історія України (період ХХ — початок ХХІ століття). Третій предмет складатимуть уже у своєму навчальному закладі — але його мають право обирати самі учні чи студенти.
Читайте також: Щоб вступити до медвишу, у 2019-му доведеться складати ЗНО з математики або фізики.
Якщо студент коледжу цьогоріч не склав ЗНО з української мови, у наступному році він може спробувати ще раз. Проте, коли знову не здолає поріг, буде відрахований із навчального закладу. Відповідні документи про це уже готують в Міносвіти.
— Кого ще стосуватимуться новації?
— Вступників до медвишів. Для них обов’язково потрібно пройти тестування з трьох предметів, а не двох, як раніше. Перший предмет — українська мова та література, другий — хімія чи біологія на вибір, і третій — фізика чи математика. Останні дисципліни додали для перевірки аналітичного й логічного мислення вступників.
— Чи прийматимуть виші сертифікати минулих років?
— Так, при вступі до закладів вищої освіти будуть дійсні сертифікати ЗНО за 2017, 2018 та 2019 роки, а з іноземних мов — за 2018 та 2019 роки.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами