Саме зараз соти у вулику заповнені медом і саме час збирати медовий урожай. Існує ще одна назва свята 14 серпня – Маковія. Християни під час служіння в храмі в цей день згадують про мученицьку смерть за віру семи братів Маккавеїв. Але до свята врожаю Маккавеї відношення не мають. Просто з 14 серпня на полях починали збирати мак і пекти пироги з цією смачною начинкою.
Також 14 серпня починається черговий багатоденний піст – Успенський піст, який триватиме до 28 серпня.
У цей день до церкви традиційно несуть освячувати букети-обереги. Такий букет називали маковійчик. У нього входять польові трави і квіти: калина, соняшник, материнка, м'ята, буркун, колоски вівса, ласковець, полин і обов'язково макові головки. Викидати маковійчики не можна. Навпаки, їх потрібно зберігати в будинку, бажано біля ікон, як оберіг.
Навіть сьогодні свяченим маком обсипають дім і худобу, щоб зло оминало господарство десятою дорогою.
Ще в цей день освячують мед, корисною смакотою від бджіл щедро пригощаються, а для гостей готують пироги, вареники, пряники, а також шулики – печені коржі, які ламають і заливають медовою ситою та розтертим маком.
Спас 14 серпня ще називають Водним. Все тому, що в цей день цілющі властивості приписують і воді. В колодязі і річки кидають трошки зілля, яке перед тим посвятили у церкві.
Нагадаємо, кошик до свята Спаса розігрують у центрі крові.
Читати ще: Спас 2019: коли відзначають три Спаси у серпні (календар).
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами