27 серпня в Україні відзначається День сала. Про цей продукт складають пісні і жарти та просять привезти як гостинець. Якими компонентами багате сало - читайте у матеріалі.
Сало допомагає зміцнювати імунітет, адже захисні сили організму активізуються під впливом речовин, які містить цей продукт. Про це заявила група міжнародних вчених, яка оприлюднила результати дослідження щодо властивостей сала, пише агентство новин АСС з посиланням на 24 канал.
Науковці вивчили складові компоненти сала і визначили, що продукт багатий на вітаміни В12 та С. Також у салі є марганець, залізо і селен, який, зазвичай, міститься у горіхах, гречці та вівсянці.
Колишня в.о.міністра охорони здоров'я Уляна Супрун писала:
«Сало - це суміш жирів. У ньому є насичені жири, а також моно- та поліненасичені жирні кислоти - такі, як в рослинних оліях. З одного боку, у салі досить багато таких некорисних насичених жирів. В 100 грамах - майже 40 грамів, а це подвійна денна норма для нашого організму. За день нам радять їсти не більше, ніж 20-30 грамів насичених жирів. Насичені жири - це ті самі висококалорійні жири, надлишок яких пов'язують із ризиком атеросклерозу».
Як ідеться у дописі, 100 грамів сала має близько 900 калорій. Це майже половина денної норми калорій для людини, що помірно рухається. У салі також немає білків і клітковини, мінералів та низки необхідних нам нутрієнтів. Тобто багато їсти сала не варто. Але трошки - кілька скибок - можна і корисно, пише Укрінформ.
З іншого боку, у салі все-таки більше жирів із ненасиченими жирними кислотами. Навіть більше, ніж у вершковому маслі. Такі жири добре впливають на стан судин.
Отримуйте новини в Telegram
Сало містить незамінні омега-3 поліненасичені жирні кислоти, потрібні для утворення оболонок довкола нейронів і протидії запальним процесам. У раціоні людей, що рідко споживають жирну рибу та екзотичне й дороге авокадо, таких жирних кислот бракує.
В салі є корисна речовина холін, що відіграє важливу роль в обміні жирів.
Попри те, що багато людей бояться холестерину, в салі його не так багато. В 100 грамах сала міститься лише 95 міліграмів - третина денної норми для людей, які не мають атеросклерозу чи інших хронічних хвороб судин. Або ж половина від норми для людей із хворим серцем чи судинами.
Поєднуйте сало з крохмалистими продуктами - картоплею, кукурудзяною кашею, хлібом, та гострими компонентами - червоним перцем, гірчицею. Жири, що є в салі, допомагають краще засвоюватись червоним і оранжевим пігментам - каротиноїдам. Тому якщо їсте сало, то доповніть його морквою, помідорами або борщем, радить ексочільниця МОЗ.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами