Різдво Христове – світле й радісне свято, на яке з нетерпінням очікують християни. З нагоди святкового дня зазвичай накривають щедрий стіл.
Одним із головних компонентів різдвяного столу є кутя. Вона, зокрема, є головною стравою на Святвечір, саме з куті прийняти починати трапезу, пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Кутя являє собою традиційну обрядову страву із відварених злаків. Найчастіше її готують із пшениці, однак роблять також із рису, сочевиці, з гречки та інших круп. Присмачують страву медом, маком, горіхами, цукатами, родзинками або іншими сухофруктами.
Отримуйте новини в Telegram
Насамперед необхідно гарно перебрати пшеницю, промити її та замочити на декілька годин, а краще на ніч. Уранці злити з пшениці воду, залити її новою і варити на повільному вогні до повної готовності.
Тим часом промити мак і залити його окропом. Потім злити воду, ще раз промити мак і знову залити його окропом, накрити кришкою й залишити на пів годинки. Злити з розпареного маку воду і перетерти його в ступці разом із цукром.
Родзинки промити й залити на 10-15 хвилин окропом. Горіхи висушити в духовці або на сухій сковороді, потім очистити від лушпиння і подрібнити.
Готову пшеницю викласти у миску, додати до неї мак, узвар, родзинки, горіхи та мед. Перемішати всі інгредієнти і подавати кутю до столу.
Залити мак окропом і залишити на 1-2 години.
Курагу з родзинками в одному посуді також залити окропом й залишити на 1-2 години.
Нарізати курагу так, щоб вона була одного розміру з родзинками.
У готовий рис додати мед і розмішати.
З маку злити більшу частину води, а мак з водою, що залишилася, збити блендером або перетерти у макітрі.
Скласти в одну миску курагу з родзинками та горіхи, додати перетертий мак.
Додати теплий рис та перемішати. Прикрасити кутю на власний смак і подавати до святкового столу.
Рис добре промити, пересипати в каструлю, в якій буде варитися. Залити апельсиновим соком. Перемішати, покласти на вогонь і варити до готовності.
Курагу нарізати невеликими шматочками. Подрібнити чорнослив.
У готовий рис висипати родзинки, курагу, чорнослив, подрібнений фундук, мигдаль, мед та добре перемішати.
Промиту крупу помістити в сотейник або невелику каструлю й залити чистою водою. Покласти на вогонь і довести до кипіння. Варити булгур до готовності на повільному вогні, близько 15 хвилин.
По закінченню часу рідина повинна повністю випаруватися, а зерна – розбухнути і стати м'якими. Зняти сотейник з вогню і дати трохи охолонути.
Родзинки залити окропом і залишити на 10 хвилин. Потім воду злити, а родзинки розкласти на кухонному рушнику, щоб він добре просох.
Читайте також: Синоптики розповіли про погоду на Святвечір та Різдво
Мак також залити окропом і залишити вже на 30 хвилин, накривши кришкою. Потім відкинути на сито, подрібнити блендером до появи макового молочка.
Волоські горіхи підсушити на сухій сковороді або в духовці, а потім дрібно нарубати.
У теплий булгур додати мед, родзинки, горіхи та мак. Ретельно перемішати, щоб усі інгредієнти поєдналися між собою. Різдвяна кутя з булгуру готова.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами