Давайте розберемося: що це таке? Чи так вона потрібна нам? Можливо це просто рекламний трюк?
Отож, поляризаційні окуляри - це такі окуляри, у яких є додаткове напилення на лінзах або ж прошарок в них, який відбиває горизонтальні сонячні промені (відблиски), а також збільшує чіткість і контрастність зображення.
При використанні звичайних сонцезахисних лінз знижується тільки інтенсивність проникаючого світла, але при цьому відблиски не блокуються. А це може негативно впливати на очі. Саме тому на поліризаційний фільтр варто звертати увагу водіям, тим, хто проводить час біля водойм чи катається на лижах в ясний день.
Читайте також: Алкоокуляри презентували чернівецькі патрульні.
Звісно ж у поляризаційних окулярів є і мінуси: вища вартість; ряд незручностей при роботі з навігатором та іншими подібними приладами через затемнення зображення; погіршення сприйняття світла від габаритних вогнів, знаків і стоп-сигналів. Суттєвий мінус є в більш доступних аналогах: плівка, як правило, приклеюється тільки з одного боку, а тому з часом стирається чи відклеюється.
Перевірити наявність поляризації можна відразу ж в оптиці, адже там має бути спеціальний тест на поляризацію. Він являє собою картинку, на яку малюнок наноситься спеціальним чином. Якщо дивитися на неї без окулярів, то вона виглядатиме по-одному. А якщо ж одягнути – то з’являються додаткові елементи.
Можна перевірити наявність поляризації і в домашніх умовах. Піднесіть окуляри до увімкненого екрану комп'ютера або мобільного телефону на відстані 30 - 40 см, і починайте обертати їх по колу. Окуляри з поляризацією у вертикальному положенні будуть затемнюватися і стануть практично непрозорими.
Читати ще: 3 травня - День сонця. Історія і традиції цього свята.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами