Про це йдеться в публікації, оприлюдненій у науковому виданні IEEE Photonics Technology Letters, пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
Як зазначається, це нова рекордна швидкість інтернету — на одну п’яту більше за попередній рекорд, встановлений у Японії.
Для передачі даних автори дослідження використали оптоволоконний кабель — тобто той же кабель, через який передають інформацію в глобальній мережі й зараз. Утім вони вдосконалили його, розширивши світловий спектр майже удвічі.
Через оптоволокно передається оптичний сигнал, який відбивається від його внутрішніх стінок. Це порівняно швидко й дешево, оскільки швидкість світла, як відомо, становить 300 тисяч кілометрів на секунду.
Утім оскільки кабелі не прямі, а згинаються і скручуються (через фізичні обмеження для інфраструктури), швидкість руху оптичного сигналу через оптоволокно значно менша за ці 300 тисяч кілометрів на секунду.
Британським дослідникам вдалося вдосконалити конструкцію оптоволокна, а точніше — підсилювачів, розташованих на ньому. Так вони посилили силу оптичного сигналу. Звідси, як наслідок, — і більша швидкість інтернету.
Автори вказують, що їхню техніку можна застосувати, аби покращити вже наявну мережеву інфраструктуру. Можна замінити лише підсилювачі на оптоволокні, а не весь кабель заразом.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами