Сучасні дослідження підтвердили, що немає жодних наукових доказів того, що мобільні телефони або мережі 5G становлять загрозу для здоров’я людини, пише Медіа агентство АСС з посиланням на УНН.
Щоб остаточно розвіяти сумніви, вчені з Університету Конструктор піддали два типи людських шкірних клітин - фібробласти та кератиноцити - впливу 5G-випромінювання з частотами 27 та 40,5 ГГц.
Експозиція тривала від двох до 48 годин і значно перевищувала рекомендовані рівні безпеки. Результати показали: навіть за таких екстремальних умов не зафіксовано жодних суттєвих змін у генетичній активності чи в метилуванні ДНК, що є ключовими біологічними показниками.
Автори дослідження, опублікованого в журналі PNAS Nexus, наголосили, що їхні висновки базуються на ретельно контрольованих експериментах, включно з температурним контролем та сліпим методом. Це виключає фактори, які раніше ставили під сумнів надійність деяких інших досліджень.
Мобільні телефони та бездротові мережі, включно з Wi-Fi та стільниковими даними, використовують електромагнітні хвилі для передавання інформації. У міру зростання обсягів даних традиційні діапазони частот перевантажуються, тому у 2018 році було запроваджено мережі 5G, які працюють на нових, вищих радіочастотах.
Наші новини є у Facebook
Зараз 5G працює на частотах до 6 ГГц, але поступово переходить на діапазони 24,3–27,5 ГГц і 39,5–43,3 ГГц. Варто зазначити, що навіть хвилі з частотою до 3 ГГц проникають у шкіру лише на 10 мм, а хвилі понад 10 ГГц — не глибше ніж на 1 мм. Тобто потенційна дія таких хвиль обмежується лише верхніми шарами шкіри.
Хоча дуже потужне випромінювання справді може спричинити нагрів тканин, у цьому дослідженні науковці окремо перевірили, чи існує шкідливий вплив, не пов’язаний з температурою. Висновок: навіть при високій інтенсивності електромагнітні хвилі не викликають жодних нетермічних біологічних ефектів.
Таким чином, дослідження додає вагомі аргументи до висновку, що технологія 5G безпечна для людини. А от на що справді варто звернути увагу — це час, який ми проводимо перед екранами. Саме він має значно більший вплив на наше фізичне та психічне здоров’я.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами