Багато людей стурбовані тим, що 5G може мати шкідливий вплив на організм. Так, жителі Європи навіть виходили на мітинги проти запуску нового покоління мереж. Однак за словами австралійських вчених, за безпеку технології можна не турбуватися, пише GSMinfo.
Вченими з Австралійського агентства з радіаційного захисту та ядерної безпеки були проведені подвійні “сліпі” дослідження, в рамках яких людям з симптомами EHS (електромагнітна гіперчутливість) було запропоновано розповісти про своє самопочуття при вході в приміщення з сильним електромагнітним випромінюванням від 5G. В ході дослідження учасники кілька разів входили в кімнату, не знаючи про те, включено випромінювання чи ні. Більш того, під час експерименту про це не знали навіть вчені. В результаті було зафіксовано, що ніхто з гіперчутливих людей не зміг ідентифікувати було випромінювання чи ні.
Читайте ще: У шести містах України протестують 5G
Вчені відзначають, що симптоми EHS дійсно мають місце, однак на сьогоднішній день дана гіперчутливість не доведена наукою, а за деякими дослідженнями, може бути і зовсім викликана забобонами людини, впевненої у шкідливості технології.
“Змінити думку людей, які бояться вакцинації і вважають, що Земля пласка, дуже важко” , – підсумували дослідники.
Для України 5G наразі залишається зв'язком майбутнього. Бо з'явиться він тут можливо лише через три роки. Такі прогнози висловив заступник міністра цифрової трансформації Олександр Шелест.
"І хоча в Україні низький ARPU (середні витрати на мобільний зв'язок на одну людину в місяць - ред.), ми все-таки сподіваємося, що 5G прийде в Україну, і це буде не через 20 років, як було з попередніми поколіннями зв'язку", - зазначив заступник міністра.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами