Довгоочікувана зустріч відбулася. Апарат OSIRIS-REх має докладно вивчити небесне тіло – взяти зразки грунту та доправити їх на Землю. Це допоможе вченим розробити систему захисту Землі від ймовірного зіткнення з цим астероїдом. Адже Бенну входить до переліку космічних об'єктів, які можуть зіткнутися з Землею. Зокрема, у 2135 році він опиниться на відстані близько 300 тисяч кілометрів від Землі.
Бенну цікавий науковцям ще й тим, що був утворений ще під час формування Сонячної системи і досі перебуває у практично незмінному стані.
Планується, що за апарат складе топографічну карту астероїда, карту його температур, хімічного складу і тривимірну модель. Вартість цієї місії оцінюється в 800 млн доларів. Космічний апарат майже рік спостереження за астероїдом, а всі дані поверне на Землю у вересні 2023 року.
Читайте також: NASA співпрацюватиме з українським космічним підприємством
До слова, астероїд був названий на честь птаха Бенну, що уособлював душу давньоєгипетського бога Осіріса (а корабель, який відправили до астероїда, називається OSIRIS-REх).
Під час наближення камера на борту космічного корабля захопила повне обертання астероїда. Анімацію створено з серії зображень, зроблених на відстані близько 50 миль (80 км). Камера PolyCam отримала тридцять шість 2,2 мілісекундних кадрів протягом чотирьох годин і 18 хвилин.
Вам буде цікаво: Вчені знайшли нову екзопланету, схожу на Юпітер
Hello, asteroid Bennu! Our @OSIRISREx spacecraft flew over 2 billion miles to meet you. Here, the spacecraft's camera captures a full rotation of the asteroid. OSIRIS-REx will study Bennu for almost a year & prepare to collect and return a sample to Earth. https://t.co/WG3vVeRoV1 pic.twitter.com/2itcL6qxtC
— NASA (@NASA) 3 грудня 2018 р.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами