Зазначається, що Юпітер у п'ять разів далі від Сонця, ніж Земля, і тому його середня температура у верхніх шарах атмосфери повинна становити приблизно 73 градуси Цельсія. Замість цього, температура в умовах помірного клімату планети становить вражаючі 426 градусів за Цельсієм, і ця цифра залишала вчених дивуватися останні півстоліття. Про це пише ІнформАгентство АСС з посиланням на Укрінформ.
«Ми виявили, що інтенсивне сяйво Юпітера, найпотужніше в Сонячній системі, відповідає за нагрівання верхніх шарів атмосфери всієї планети до дивно високих температур», - сказав Джеймс О'Донохью з Японського агентства аерокосмічних досліджень.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
«Ми також виявили дивну локалізовану область нагріву далеко від полярного сяйва - довгу смугу нагріву, несхожу на все, що ми бачили раніше», - сказав Том Сталлард, доцент планетарної астрономії в Університеті Лестера, який є співавтором документа про результати.
Також спостереження за планетою показали, що магнітне поле Юпітера знаходиться під сильним впливом сонячних вітрів (потоки високоенергетичних часток від Сонця) і що окремі магнітні поля від вітрів стискаються, зустрічаючись з Юпітером.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами