Мережа магазинів МУЛЬТИМЕDIA та інтернет-магазин МТА.UA має декілька порад.
Раніше зібрати до школи дитину можна було в одному магазині канцтоварів: зошити, альбоми, ручки-олівці, щоденник, бажано гарний: ніяких машинок для дівчат та рожевих обкладинок для хлопців. Сьогодні до «канцтоварного» списку додається: купити смартфон, купити ноутбук, купити планшет. У два з хвостиком роки чадо вже може вправно справлятися з технікою. Не просто тикати «пальцем в небо», а обирати потрібні кнопки. Психологи говорять, що дітям до 11 років не варто бавитись навіть з кнопковим телефоном, а смартфон – небажана іграшка до 13 років.
Але щодня нас охоплюють інші реалії. Ми більше не можемо перекрити доступ до Інтернету та ґаджетів. Крім того, деяка техніка допомагає нам, батькам, завжди знати місцезнаходження дитини. Наприклад, дитячі смарт-годинники. Ґаджети – це не лише іграшка, це важливий інструмент для навчання, вивчення, пошуку та відкриттів. Підходимо до справи з розумом!
Читати ще: Неймовірні фото, зроблені на смартфон. Обрали найкращі роботи.
З операційною системою Android сьогодні можуть впоратись на інтуїтивному рівні навіть дошкільнята. Більшість відомих виробників смартфонів створюють умови для того, щоб використання було безпечним для школярів. AMOLED-екран для захисту зору, захист від вологи по стандарту ip68. Частіше за все діти відносяться до техніки легко: смартфони можуть летіти з 2 поверху заради експерименту або пірнути у воду. Обов’язково переконайтеся у якості збірки девайса.
Школярам потрібен смартфон, який не буде постійно зависати на простих операціях. Обирайте «свіжі» процесори та дивіться на об’єм оперативної та постійної пам’яті. Найкращим рішенням буде ґаджет від 2 Гб оперативної та 16 вбудованої.
Корпус має бути надійний та добре лежати у маленькій долоні. А старшокласникам хочеться похвалитися покупкою серед однолітків, тому вони оцінять смартфон з великою діагоналлю екрану і хорошим дизайном. Важливий нюанс – камера. Батькам потрібно спокійно прийняти той факт, що без селфі і численних знімків діти XXI століття вже обійтися не можуть. Фото з камери 13 Мп не соромно буде викласти у соціальні мережі і роздрукувати у сімейний альбом.
Усі професії сьогодні вимагають комп’ютерної грамотності. Готувати до таких умов малечу варто вже зараз. Це крутий інструмент для навчання, прояву креативності та розвитку. Рекомендуємо обирати моделі 13- 14 дюймів і вагою до півтора кілограма. Такий ноутбук вміститься в більшість рюкзаків. Ємність акумулятора не грає велику роль. Адже частіше дитина буде використовувати ноутбук в приміщенні, де є можливість під’єднатися до розетки.
Операційна система Windows або Mac? Питання смаку. Обома операційками можна швидко навчитись користуватись і в кожної свої переваги. Лише один нюанс може переважати у момент вибору – моделей на старому доброму Windows є набагато більше. Серед них можна знайти техніку у різних сегментах – від 5 000 гривень і до безкінечності. Мінімальний набір оперативної пам'яті і місткості жорсткого диска - 4 ГБ ОЗУ і 128 ГБ на жорсткому диску. Але в більшості останніх моделей зазвичай встановлено більше пам’яті. Варто визначитись які задачі буде вирішувати ноутбук: використання Power Point плюс перегляд відео або використання графічних редакторів та запуск важких ігор.
Оптимальне перехідне рішення між смартфоном та ноутбуком. Головне в дитячому планшеті: екран, процесор та ударостійкість.
Чим більше пікселів на екрані планшета, тим краще буде виглядати зображення і менше з'явиться зерна (шуму). Рекомендується вибирати високу роздільну здатність екрана відповідно до віку дитини. Оптимальне розширення: 1280х720 або 2048 × 1536 пікселів. Матриця: важливий фактор для класної картинки. Обирати варто з-поміж IPS та Amoled матриць. В Amoled кожен піксель відповідає за свій колір та найменше шкодить зору. Процесор має бути потужним. Обирати варто за кількістю ядер: від 4 ядер і вище - для запуску важких програм та швидкості роботи.
Що стосується оперативної пам'яті, то її обсяг не повинен бути менше 2 Гб. Ідеально для одночасного використання інтернету і різних навчальних програм. Непоганим варіантом буде 4 Гб ОЗУ. Як щодо габаритів планшета? Для дітей у віці від 7 років оптимальним варіантом буде пристрій вагою до 500 грамів з розміром екрана 8 дюймів. Для школярів у віці від 10 років, а також для підлітків можна придбати модель з вагою більше 500 грамів.
Як ми вже казали, неможливо повністю огородити наших дітей від гаджетів, та змін, які супроводжуються технічним прогресом. Все, що ми сьогодні можемо зробити – покращити якість часу використання девайсів. Зробити його нешкідливим для тих, кого ми любимо. Приклад - Flipped classroom!
У закордонних школах популярні, так звані, «перевернуті уроки». Вони дозволяють створити динамічне та творче середовище для навчання. Дітей вчать сучасно та швидко «обробляти» інформацію. Вчителі об’єднують навчання в класі та навчання онлайн.
Вчитель дає тему з певної сфери знань, з якою учень ще не знайомий. За допомогою смартфонів, планшетів або ноутбуків вдома дитина обробляє інформацію та вчиться правильно робити пошукові запити, працювати з новою інформацією та готувати її до обговорення. Пізніше, в класі, всі разом готують презентації та проекти по підготовленому матеріалу та ведуть дискусії. Вчитель доповнює та корегує відповіді.
В деяких класах існує специфічна проблема. Після швидкої «пробіжки» темою, вчитель переходить до пояснень із «зірочкою». В кожної дитини своя швидкість обробки інформації. В когось все вкладається швидко, комусь потрібен час. Якщо вчитель «біжить» далі темою – учні, які сприймають інформацію повільно почувають себе ніяково, якщо вчитель «розжовує» питання, сумують ті, хто сприймає все швидко. На уроці вчитель читає лекцію школярам, пояснює тему, а на практичні завдання лишається мало часу. Всю практику переносять на домашнє опрацювання та батьків, які мають проявити здібності своєї пам’яті та згадати уроки геометрії за 7 клас.
Саме тому процес «оброблення» інформації переносять на самостійну роботу з пошуковою системою, де учень стає в центрі навчального процесу. Вся активна робота, пов’язана з практикою, переноситься на спільну роботу в класі. Роль викладача в цьому випадку змінюється. Він перестає бути джерелом знань та стає ментором. Вчитель не витрачає багато часу на ретрансляцію, а витрачає його на те, щоб разом з учнями ввійти в процес групової роботи та якісно дати фідбек.
Без пояснення теми питання на уроці залишається багато часу на процес аналізу, оцінки та критичного мислення, яке вчитель корегує після самостійної роботи школяра. Це допомагає учню брати на себе відповідальність за те, наскільки якісно він зможе знайти інформацію, наскільки він зможе бути проактивним в питанні навчання. Це виробляє основну навичку – вміти вчитися за допомогою ґаджетів. Використовувати час в Інтернеті з користю.
Не важливо, скільки років дитині та який гаджет потрапить у її руки першим. Головне – який сенс ми даруємо дітям разом з девайсами. У МУЛЬТИМЕDIA ми зробимо все можливе, щоб нова техніка стала для малечі відкриттям, новими знаннями, перемогами у школі та натхненням.
Чекаємо на Героїв Майдану, 1В (пл. Соборна) або на МТА.UA!
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами