Цього дня вшановується заступництво Божої Матері за весь людський рід, її любов та допомогу в позбавленні нас від смутку та хвороб. Про це пише агентство новин АСС з посиланням на DayToday.
Для українців, крім релігійної складової, день Покрови традиційно пов’язаний з народними звичаями та прикметами. А ще 14 жовтня вважається професійним святом воїнів, зокрема, козаків, які завдячують Богородиці захистом від ворожих куль у бою.
До українців свято Покрови Пресвятої Богородиці прийшло після хрещення Київської Русі. Існує кілька версій щодо того, хто саме з правителів вперше повелів відзначати свято. Цю роль приписують кільком князям — Ярославу Мудрому, Володимиру Мономаху та Андрію Боголюбському (останній збудував кілька відомих храмів, присвячених Покрові). В будь-якому разі, Покрову наші предки почали святкувати не пізніше XI – XII століття, про що свідчать давні літописи.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
Зазвичай молоді дівчата просять у Богородиці щасливого заміжжя, старші люди — заступництва для своїх родин, зцілення від хвороб, матеріального благополуччя. Вважається, що щире звернення до Цариці Небесної в день Покрови дає людині захист на цілий рік.
В народі є прикмета, що добро, зроблене цього дня, завжди повертається сторицею. Тому на Покрову багато людей намагаються допомогти бідним та недужим. Раніше чоловіки в українських селах безкоштовно допомагали по господарству вдовам або сиротам, а жінки пригощали обідом незаможних односельчан. Доречно проявити християнське милосердя і нам, адже навкруги багато людей, які його потребують.
Читайте також: 14 жовтня відзначають День захисників і захисниць України
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами