Міф № 1. Ми використовуємо свій мозок лише на 10%
У 2014 відомий режисер Люк Бессон зняв фільм Люсі, в якому також стверджується, що ми використовуємо лише 10% нашого мозку. Так ось, це — неправда. Доведено, що мозок має різні відділи, і всі вони використовуються, а пошкодження будь-якої частини мозку впливає на його роботу і виконання тих чи інших функцій. Це відбувається тому, що мозок є єдиною системою. Отже, спростування першого міфу: наш мозок працює не на 10%, а на повну потужність.
Міф № 2. Класична музика робить нас розумнішими
У 1993 році Каліфорнійський університет в Ірвайні провів експеримент: одній групі його учасників дали можливість послухати класичну музику, після чого запропонували пройти IQ тести. Друга група просто медитувала, а потім також пройшла тести. Перша група — після прослуховування класичних музичних творів — показала кращі результати, що й лягло в основу міфу. Однак в 1999 році співробітники Гарвадського університету проаналізували 16 подібних досліджень, і міф був розвіяний: наш мозок не схильний до впливу класичної музики, поза як, ми не станемо розумнішими, якщо будемо собі або дітям постійно ставити класику.
Міф № 3. Нервові клітини не відновлюються
Цей міф досить відомий — ви дуже часто могли чути, що нервові клітини не відновлюються. Якщо бути більш точним, міф звучить так: в дорослому віці мозкові клітини не виробляються. Цей міф протримався близько 130 років, багато нейровчених вважали саме так. Ситуація змінилася в 1998 році, коли шведські дослідники довели, що в різних частинах нашого мозку, зокрема, в гіпокампі, нові клітини виробляються протягом всього нашого життя. Таким чином міф про те, що мозкові клітини не відновлюються взагалі, або, що їх відновлення сповільнюється до кінця життя, був розвіяний: навіть коли ми старіємо, наші нейрони репродукуються.
Читати ще: Вчені показали рибу, яка затримує дихання під водою
Міф № 4. Чоловіки краще розбираються в математиці
Це, напевно, найпопулярніша з помилок. Однак думка, що чоловіки краще розбираються в питаннях математики, що їх мозок краще пристосований для вирішення математичних задач — міф, який був спростований цілим рядом досліджень. Різні тести продемонстрували, що чоловіки і жінки здатні однаково добре сприймати математичну інформацію, і наш мозок з цієї точки зору не відрізняється. Що найцікавіше, причина того, що хлопчики найчастіше дійсно краще виконують завдання з математики, тоді як дівчатка показують більш високі результати при виконанні, наприклад, творчих завдань, лежить в іншій сфері.
Міф №5. Розв’язування кросвордів покращує мозкові функції
Ви любите розв’язувати кросворди? Багато хто вважає, що розв'язування кросвордів або подібних завдань веде до поліпшення роботи мозку. Однак це ще один міф. У 2011 році дослідження, проведене в Медичному коледжі Альберта Ейнштейна, показало, що розв’язування кросвордів не призводить до поліпшення мозкових функцій — хоча й не погіршує їх. Дослідники пропонували великій кількості людей у віці від 75 до 85 років розв’язувати такі завдання і не виявили згодом ніяких помітних поліпшень. Тому, якщо ви любите кросворди або подібні завдання, їх розв’язання напевно дає вам заряд позитивних емоцій, що теж дуже добре — але при цьому ніяк не впливає на ваш мозок в тривалій перспективі.
Міф № 6. Алкоголь руйнує клітини мозку
Напевно, ви всі чули, що алкоголь вбиває мозкові клітини. Звичайно, якщо напитися вщент, то можна не тільки мозкові клітини вбити, а й все інше що у вас є, включно з печінкою. Однак помірне вживання алкоголю мозкові клітини не руйнує. Це було підтверджено вченими з Бартолінського інституту в Данії. Вони довели, що алкоголь, як і будь-яка інша токсична субстанція, при високому вмісті в крові буде вбивати клітини нашого мозку. Однак помірне споживання вина або інших легких алкогольних напоїв не веде до знищення мозкових клітин. Тому не зловживайте.
Вам буде цікаво: П`ять найпоширеніших літніх хвороб
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами