Астероїди - не єдині космічні тіла, які іноді падають на Землю. Більшість з цих об’єктів руйнуються ще в атмосфері. Якщо щось таки долетіло до поверхні Землі, це скоріше метеорит.
Як пише ІА АСС із посиланням на сайт dilovamova.com, раніше наслідки від падіння астероїдів були більш поширені, сьогодні це рідкість. Наприклад, близько 65 мільйонів років тому, як вважають вчені під впливом падіння астероїда зникли динозаври.
За статистикою Земля страждає від впливу космічних об’єктів, розміром з футбольне поле, приблизно раз в 2 000 років. Приблизно один раз на рік в атмосферу Землі потрапляє метеорит розміром з автомобіль (це крихітний шматок астероїда). В результаті його падіння звичайно виходить гарна вогняна куля і такий метеорит, зазвичай, згорає до того, як досягнути поверхні Землі.
Читайте наші новини в Instagram
Відомо, що астероїди багаті дорогоцінними і іншими металами, а також водою. Деякі астероїди насправді є «видуті» комети - льоди зникли, і все, що залишилося - скелястий матеріал. У деяких астероїдів є навіть свої супутники!
Більшість астероїдів обертаються навколо Сонця в поясі астероїдів, який знаходиться між Марсом та Юпітером.
У своїй Резолюції (A/RES/71/90), прийнятій Генеральною Асамблеєю 6 грудня 2016 року, ООН проголосила 30 червня Міжнародним днем астероїда. День відзначається щорічно на міжнародному рівні в річницю Тунгуського феномена над Сибіром, що сталося 30 червня 1908 року. Міжнародний день астероїда проголошений з метою підвищення інформованості громадськості про небезпеку зіткнення з астероїдами.
Читайте також: Як виглядає тінь на землі під час затемнення: фото NASA
Генеральна Асамблея глибоко переконана в загальній зацікавленості всього людства щодо сприяння дослідженням та використанню космічного простору. І підтверджує велике значення міжнародного співробітництва у встановленні верховенства міжнародного права. Сюди включаються відповідні норми міжнародного космічного права, які відіграють важливу роль у здійсненні міжнародного співробітництва щодо дослідження й використання космічного простору в мирних цілях.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами