Цього дня світ відзначає Міжнародний день каші, Всесвітній день психічного здоров'я, Всесвітній день бездомних, День «Обійми барабанщика», Всесвітній день боротьби проти смертної кари.
Про це пише ІА АСС із посиланням на УНІАН.
В Україні - День працівників стандартизації та метрології, День художника, День працівників державної санітарно-епідеміологічної служби України, у США - День подяки духовенству, Національний день батька і доньки, День ангельського бісквіта, на Кубі - День початку боротьби за незалежність, у Вірменії - День хімічних військ, в Польщі - День посадки дерев, у Фінляндії - День фінської літератури, в Фіджі - День Незалежності, у Шрі-Ланці - День Армії, у В'єтнамі - День свободи капіталу.
Інформаційне агентство АСС є в Instagram
У 1865 році американець Джон Веслі Хайат запатентував більярдну кулю. Він першим створив синтетичний матеріал для заміни куль зі слонової кістки, які використовувалися до того часу. На цей винахід був оголошений Міжнародний конкурс. Хайат став його переможцем, отримавши за відкриття 10 тисяч доларів.
У 1919 році 10 жовтня Антанта та США оголосили економічну блокаду Радянської Росії.
У 1932 році була урочисто відкрита ДніпроГЕС. Станція розташована в місті Запоріжжя і є найстарішою серед каскаду електростанцій на Дніпрі. На основі Дніпрогес було створено металургійний, хімічний та машинобудівний промислові комплекси. Зі спорудженням греблі, яка на 50 м підвищила рівень води у Дніпрі, відкрилося наскрізне судноплавство.
Також у 1932 році 10 жовтня в Харківському фізико-технічному інституті вперше в СРСР була проведена ядерна реакція з розщеплення атомного ядра літію.
У 1933 році американська компанія «Procter & Gamble» спричинила фурор – випустила в продаж перший у світі пральний синтетичний порошок.
У 1990 році в Києві студенти оголосили голодування з вимогою відставки голови Ради Міністрів Віталія Масола, заборони і націоналізації майна Компартії України, права для українських солдатів служити на батьківщині, переобрання Верховної Ради на багатопартійній основі та іншого. Студентські акції протесту пройшли і в обласних центрах. Тоді масові виступи студентів отримали назву Революція на граніті. Українське керівництво на чолі з Леонідом Кравчуком пішло на поступки учасникам акції, і 23 жовтня Верховна Рада УРСР прийняла рішення про скасування 6-ї статті Конституції про керівну роль Компартії, а також прийняла відставку Масола. «Революція на граніті» вважалася такою, що не має аналогів в Європі, оскільки була організована виключно силами студентства.
Православна церква 10 жовтня вшановує пам'ять преподобного Саватія Соловецького. Інші назви свята: «Саватій», «Бджільник». У цей день бджолярі закінчують всі приготування до зими та прибирають вулики.
Вважається, що іншими справами, крім занять бджолами, не можна займатися, оскільки це – гріх. Та й усе зроблене не принесе користі.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами