23 вересня 1848 року вважається днем народження жувальної гумки, оскільки саме в той день американець Джон Куртіс у себе вдома зробив першу жувальну гумку. Правда, найперша жувальна гумка датується 7-2 ст. до н.е. Вона була знайдена під час розкопок у Північній Європі та являла собою шматки доісторичної смоли з відбитками людських зубів. Про це пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Стародавні греки жували смолу дерева мастика. А індіанці майя близько тисячі років тому для очищення зубів і свіжості дихання використовували застиглий сік дерева саподілла. У 1848 році американцеві Джону Куртису спала на думку ідея відкрити промислове виробництво жувальної гумки з соснової смоли. Пізніше Куртіс став додавати в свої вироби парафінові ароматизатори. Поступово виробництво розширювалося, але продажі були низькими через наявність у гумках домішок, які важко було видалити зі смоли. Нове життя «жуйка» (вже на основі каучуку, а не соснової смоли) отримала в 1869 році, завдяки винахіднику Томасу Адамсу. Людям винахід сподобався, що й дало поштовх до початку серійного виробництва жувальної гумки. У 1871 році Адамс винайшов та запатентував машину для її автоматичного виробництва, і тоді ж він придумав додавати екстракт лакричника для поліпшення її смаку й збільшення продажів.
Наші новини є у Facebook
У Бразилії - День морозива, в США - День профілактики падінь, День шашкової мови, День контролю температури, День собак у політиці, День синдрому неспокійних ніг, в Італії - День зеленої кави, Свято сиру, в Японії - Свято осіннього рівнодення, у Брунеї - день учителя, в Канаді - день дерева, у Бутані - день благословенного дощу, у Франції - день гастрономії, в Аргентині - день політичних прав жінок, у Киргизстані - день державної мови, в Саудівській Аравії - Національний день, у Литві - день пам'яті жертв геноциду.
23 вересня православна церква вшановує пам'ять святителів Петра і Павла, єпископів Нікейських. В 9 столітті, за царя Лева Ісаверяніна, святий Петро захищав православну віру від іконоборців і постраждав за це. Відомі чотири листи святого Федора Студита до святителя Петра. Про життя Павла, який також проповідував православ'я в Нікеї, жодних відомостей не збереглося.
Іменини у Андрія, Климента, Павла, Петра, Івана, Тетяни і Євгенія.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами