Сьогодні відзначають День прав людини. 10 грудня 1948 року Організація Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини, що проголошує цивільні та політичні права і свободи особистості - рівність всіх перед законом, право кожного на свободу і особисту недоторканність, свободу совісті та інші.
У Декларації заявлено також, що всі люди мають рівні права, які не залежать від їх раси, статі, мови, релігії тощо.
В основу документа були покладені всі напрацювання людської думки, які були на той момент у даному питанні. Це був перший досвід колективної розробки універсального документа з прав людини, пише ІА АСС з посиланням на Укрінформ.
І хоча положення Декларації мають рекомендаційний характер, наразі її принципи лежать в основі багатьох пактів, конвенцій і договорів стосовно прав людини, укладених з 1948 року. Так, у 1966 році Генеральна Асамблея ООН ухвалила «Міжнародний пакт про громадянські й політичні права» та «Міжнародний пакт про економічні, соціальні та культурні права», які разом із Загальною декларацією прав людини склали Міжнародний білль про права людини. Україна ратифікувала ці пакти в 1973 році.
Отримуйте новини в Telegram
Перша згадка про футбол як «про гру в м'яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Називалася вона цу чу, що означає «штовхати ногою». Завдяки цій грі китайські воїни підтримували хорошу фізичну форму.
Коли вперше з'явилася ця гра, точно невідомо. Деякі історики стверджують, що попередником футболу була дика гра саксонців, які жили в Англії в VIII столітті. На полі брані, після битви, вони підкидали ногами відрубані голови супротивника. Відомо, що в цій грі були ворота і воротар, вона була частиною фізичної підготовки солдатів і відома вже три тисячі років тому.
У футбол грали і в Давній Греції, і Римі майже дві з половиною тисячі років тому.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами