Святий вечір — це власне останній день чотиритижневого посту, який передує Різдву, пише ІА АСС з посиланням на УНІАН.
Ввечері 24 грудня, коли загоряється перша зірка, що колись вказала дорогу мудрецям до новонародженого дитяти, родини збираються за святковим столом. Перед початком трапези читається уривок з Євангелія, співається перша колядка, потім усі переломлюють різдвяний хліб — облатку, що символізує радість свята, яке наближається. Облатки освячуються в храмах під час посту перед Різдвом.
На скатертину обіднього столу іноді кладуть декілька джгутів сіна — як нагадування про Вифлеємські ясла. Крім куті, на столі обов’язково стоять 12 пісних страв. В кінці Святвечора традиційно співають колядки та йдуть до храму на святкову різдвяну Месу.
Отримуйте новини в Telegram
За стародавнім звичаєм, що бере початок ще в обрядах Першої Церкви, у святвечір їдять пісні страви. Трапеза носить релігійний характер і дуже урочиста. Перед самим початком застілля читають уривок Євангелія від Св. Луки про Різдво Христа. Весь ритуал трапези Святвечора очолює батько сімейства.
Одна з найважливіших традицій у переддень католицького Різдва - піст у святвечір. У цей день не можна нічого їсти, крім зерна пшениці або ячменю, зварених у воді і приправлених медом. Закінчується піст із появою першої зірки на небі.
Із самого ранку католикам необхідно сходити до церкви на сповідь. Пояснюється це тим, що католицьке Різдво потрібно зустрічати тільки з чистою душею, тому сповідатися потрібно обов'язково.
Читайте також: Пара американських пенсіонерів до Різдва виготовила 1 400 іграшок для дітей
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами