Міжнародний день пам'яті жертв рабства та трансатлантичної работоргівлі (International Day of Remembrance of the Victims of Slavery and the Transatlantic Slave Trade) весь світ відзначає щорічно 25 березня. Відповідна резолюція Генеральної асамблеї ООН вийшла 17 грудня 2007 року.
Мета цього міжнародного дня — зберігати пам’ять про трансатлантичну торгівлю людьми та рабство, а також роз’яснювати майбутнім поколінням причини і наслідки цих явищ. Не менш важлива мета — доносити до відома всіх людей інформацію про небезпеку, яку несе расова дискримінація. Серед найголовніших порушень прав людини актуальним на сьогодні залишається злочин, який має багато назв: «біле рабство», «торгівля людьми», «контрабанда людей».
Трансатлантична работоргівля, яка тривала 400 років, стала наймасовішим в історії людства насильницьким переміщенням людей на велику відстань. За оцінками ЮНЕСКО, в ту епоху з Африки було вивезено 25-30 мільйонів осіб. Невільників заковували в кайдани і доставляли в країни Північної і Південної Америки. За чотири століття дно Атлантичного океану перетворилося в загальну могилу мільйонів людей, що не пережили важкий шлях.
Більш того в сучасному розумінні, на думку міжнародної спільноти, до поняття рабства тепер справедливо можна віднести і таке явище як «торгівля людьми», яка є глобальною та прибутковою злочинною індустрією на сьогоднішній день. За оцінкою ООН торгівля людьми приносить 600 мільйонів доларів прибутку щорічно у всьому світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами