Частина українців обрали відпочинок за кордоном, здебільшого на курортах, де немає росіян. Про це пише Forbes Україна, повідомляє МА АСС з посиланням на hromadske.
За даними «Укрзалізниці», найпопулярнішими напрямками на зимові свята залишаються усі гірські рейси та міжнародні маршрути, тобто Рахівський, Львівський та Ужгородський.
На різдвяно-новорічні свята компанія призначила шість додаткових поїздів. Ці рейси курсують із Києва до Львова, Одеси, Ужгорода, Трускавця та Рахова.
Зазначається, що значну частину квитків викуповують після відкриття продажу, тобто за 20 діб до відправлення. Найвищий попит цього року спостерігається на 27-30 грудня.
Наші новини є у Facebook
Віцепрезидент Асоціації готелів і курортів України та CEO Edem Family Олексій Волошин розповідає, що до пандемії COVID-19 курортні готелі бронювали заздалегідь, часто навіть за рік. У перший Новий рік великої війни останню бронь у курортних готелях заходу України закривали 20 грудня, на другий рік — у листопаді, а у 2024-му — вже у вересні.
За словами Олексія Волошина, у високий новорічний сезон ціни в готелях виросли у межах 25%. Як свідчать дані сервісу Booking, ціни в Буковелі варіюють від 4 до 40 тисяч гривень за добу за двох людей.
А ось керівна директорка туроператора «Join UP! Україна» Ірина Мосулезна зауважує, що війна суттєво змінила туристичні звички українців. Вона додає, що новорічний період більше не є піковим сезоном для подорожей за кордон.
На її думку, на це вплинули економічні фактори, обмеження виїзду за кордон і загальна психологічна втома.
За її словами, популярними є пакетні тури, що передбачають прямі рейси з найближчих доступних аеропортів, трансфери та добре підібране розміщення.
Представниця «Join UP! Україна» каже, що в сезоні 2024-2025 українці найчастіше обирають Єгипет, особливо Марса-Алам, оскільки там майже немає російських туристів. Середній чек на двох людей на п’ять ночей становить 1028 євро, зазначає туроператор.
Також у топі — Дубай та Абу-Дабі в ОАЕ. Екзотичним, але теж популярним напрямком є Занзібар.
Мосулезна зазначає, що до повномасштабної війни частіше подорожували подружні пари, а тепер — жінки з дітьми та своїми мамами, а також літні подружжя.
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами