Адже саме завдяки цьому проєкту вдалося відремонтувати, а фактично і побудувати нову дорогу до КПП «Дяківці-Раковець», і тим самим стимулювати та сприяти відкриттю цього контрольно-пропускного пункту та розвантажити пасажиропотік через інші пункти пропуску, черги на проходження яких суттєво зросли через блокаду морських портів російською федерацією.
Партнером даного проєкту виступила Ботошанська повітова рада, у співпраці з якою розроблена спільна транскордонна стратегія з розвитку транспортної інфраструктури та транзитних можливостей у транскордонному регіоні Чернівецької області та Ботошанського повіту.
Загальна мета проєкту полягала в збільшенні кількості переміщення населення та дорожнього руху через КПП «Дяківці-Раковець. Проєктом передбачалось що зросте рівень транзитного потоку між Чернівецькою областю та Ботошанським повітом на 15% для людей та на 7% для легкових автомобілів та вантажівок. І ось, наприкінці реалізації цього проєкту ми можемо стверджувати що завдяки будівництву дороги та відкриттю КПП «Дяківці-Раковець» цей результат досягнуто навіть більше ніж могли сподіватися автори проєкту, і це незважаючи на те, що внаслідок військових дій проєкт прийшлося призупинити на пів року.
Внаслідок реалізації проєкту вдалося вузьку гравійну дорогу перетворити на гарну дорогу європейського зразка - проїзну частину дороги до контрольно-пропускного пункту «Дяківці» розширили до 7 метрів, в процесі ремонту відремонтували 9 штучних споруд, та капітально відновили 36-метровий міст.
Окрім того, завдяки зекономленим коштам на проєктні роботи Службі відновлення та розвитку інфраструктури у Чернівецькій області вдалося внести зміни до бюджету проєкту та закупити стаціонарне лабораторне обладнання і мобільну лабораторію для проведення своєчасних обстежень та моніторингу стану доріг в транскордонному регіоні. Тому транскордонне співробітництво між Україною та Румуніє є важливим завданням під час війни. Завдяки проєкту «Покращення транскордонної території – спільні дії для покращення транскордонних доріг України та Румунії» №1HARD/3.1/24, що фінансується Європейським Союзом в рамках реалізації Спільної Операційної Програми «Україна – Румунія 2014-2020» відновлено майже 5 кілометрів до кордону з Румунією, до пункту пропуску «Дяківці – Раковець».
Грантові кошти з Євросоюзу були спрямовані на ремонт дороги стратегічного значення Т-26-04 Чернівці – Герца – КПП «Дяківці», яка є під’їзним шляхом до кордону з Європейським Союзом. За 2 мільйони євро покращили транспортне сполучення між Чернівецькою областю та Ботошанським повітом (Румунія). Фактично, європейський проєкт дав поштовх для відкриття контрольно-пропускного пункту «Дяківці – Раковець», який в умовах війни, значно розвантажив МАПП «Порубне – Сірет, а дорога Т-26-02 стала частиною важливого гуманітарного маршруту.
Ця публікація представлена за підтримки Європейського Союзу. За її зміст несе власну відповідальність автор, і матеріал ні в якому разі не може сприйматися як офіційна позиція Європейського Союзу або структур управління Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020 (www.ro-ua.net).
Партнерська публікація
Якщо ви помітили помилку на цій сторінці, виділіть її і натисніть Ctrl + Enter
Дякую, я вже з вами